„Auksinio milijardo“ grimasos

Ričardas ČEKUTIS, [email protected]

Šią savaitę Europos Komisija pasigyrė, kaip esą puikiai veikia sutartis su dėl migrantų mainų. Tačiau skaičiai sako ką kita – iki šiol apsikeista vos 449 migrantais. O tai tėra lašas jūroje. Lygia greta su šiuo procesu vyksta ir Turkijos pjudymas su visa ES. Gilumines šių reiškinių priežastis specialiai „Vakaro žinioms“ apžvelgia Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataras, politikos apžvalgininkas Rolandas Paulauskas.

„Auksinio milijardo“ grimasosGrąžinamų migrantų skaičiai iškalbingi ir juos supranta netgi tie, kurie žiūri pačią banaliausią televiziją, – visa tai yra mažiau negu lašas jūroje. Tiek Europoje, tiek pačioje Vokietijoje daug kas supranta, kad tas susitarimas su yra ydingas – ir dėl prekybos žmonėmis, ir dėl to, kad tas susitarimas reikalauja bevizio režimo turkams. Visi suvokia, kuo tai baigsis, nes tuos turkų ateivius europiečiai mato keliasdešimt metų ir dabar jau netgi akliems akivaizdu, kad jie niekur visiškai nesiintegravo ir nesiintegruos. O Turkijoje gyvena apie 80 mln. gyventojų ir bevizio režimo atveju į Europą pajudės milijonai… Čia reikia turėti omenyje, kad pačioje Turkijoje vyksta su kurdais, todėl žmonių, norinčių iš ten pabėgti kur nors į ramesnę vietą, yra galybė – tiek pačių kurdų, tiek turkų, kurie gyvena mišriose teritorijose su kurdais.

O tuo metu kurdų autonomijos klausimas yra dirbtinai aštrinamas. Atrodo, kad šį klausimą aštrina netgi vadinamieji turkų sąjungininkai amerikiečiai. Be to, turkai mainais į vokiečių pripažintą armėnų genocidą tuojau pat priminė vokiečių „žygdarbius“ Afrikoje, konkrečiai – Namibijoje… Taigi čia visi mėtosi savais koziriais ir tai rodo didžiulį problemos mastą, kita vertus, jau nebeliko jokio bendro sutarimo, kaip tas problemas spręsti. Todėl čia reikia atsisukti į pačią problemos esmę.<Skaityti toliau>

Leave a Reply

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.