Prancūziškas „maidanas“

Ričardas ČEKUTIS, [email protected],

Prancūzijos profsąjungos ragina plėsti protesto akcijas prieš vyriausybės darbo rinkos reformą. „Kiekviena diena turi būti naujas postūmis mobilizuotis“, – teigiama vakar paskelbtame profsąjungų pareiškime. Tuo metu protestai apėmė jau visą šalį, tačiau vyriausybė negali nusileisti, nes supranta, kad gražus gyvenimas į skolą baigėsi.

Prancūziškas „maidanas“Rolandas Paulauskas, Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataras, politikos apžvalgininkas:

Šiuo metu Prancūzijoje vyksta dvi protesto akcijos. Viena – tai profsąjungų organizuoti protestai dėl Darbo kodekso reformos, o kita – „Naktis ant kojų“, apie kurią Lietuvoje mažai kas žino, bet kuri akivaizdžiai yra gerai finansuojama ir parengta. Tai yra tiesiog savotiškas prancūziškas „maidanas“, turintis savo radiją, savo laikraščius, palapines ir pan. O profsąjungų protestas tikrai yra didžiulis, tęsiasi jau ilgai, yra blokuojami naftos perdirbimo fabrikai ir dėl to trūksta benzino.

Tačiau norint suprasti šių protestų esmę reikia pažvelgti kur kas giliau. Jau Šarlio de Golio (Charlie de Gaulle) laikais profsąjungos Prancūzijoje iškovojo daugybę įvairiausių teisių. Viena iš jų yra labai įdomi: pavyzdžiui, dalis Prancūzijos profsąjungų turi teisę nevesti buhalterinės apskaitos. Iš čia atsiranda milžiniškos finansinės galimybės. Kaip Prancūzijoje viešai kalbama, dalis politinių partijų per tokį pačių profsąjungų finansavimo mechanizmą išlaiko pačios save ir savo rinkimų kampanijas. Bet eikime dar toliau.<Skaityti toliau>

Leave a Reply

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.