Patogu prisidengti morale

Ričardas ČEKUTIS, [email protected], 

Leiboristai užvakar apkaltino premjerą Deividą Kameroną (David Cameron) „veidmainiškumu“ po to, kai šis prisipažino kartu su žmona turėjęs lengvatinių mokesčių bendrovės, kurią įkūrė jo velionis tėvas, akcijų.

Patogu prisidengti moraleRolandas Paulauskas, Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataras, politikos apžvalgininkas:

Kalbant apie britų premjero pavyzdį, tai pilnas pasaulis yra tokių moralistų. Juk ne be reikalo sakoma, kad didžiausia moralistė yra buvusi prostitutė… Kitas pavyzdys, kurį puikiai atsimena vyresni žmonės, kaip buvę aršūs ateistai staiga virto didžiausiais katalikais… Tai yra būdinga žmogui, tiesiog tai yra jo silpnybės nepriklausomai nuo to, ar jis gyvena Anglijoje, ar pas mus.

Prie to paties galime pridėti neseniai paaiškėjusį pavyzdį. Pasirodo, visas Ispanijos politinis elitas turi slaptas sąskaitas, į kurias jiems metų metais įvairiausi kyšių davėjai mokėjo pinigus. O juk jie taip pat dešimtmečiais moralizavo žmones, mokydami teisingai gyventi… Arba prisiminkime visas pedofilijos bylas Europos valstybėse – ten taip pat paaiškėjo, kad daugybė tokių moralistų buvo pedofilų tinklo nariai. Tokie pavyzdžiai yra kasdienybė. Kovodami su atskiromis Lietuvos ydomis, mes dažnai painiojame valstybės ydas su žmogaus ydomis. <Skaityti toliau>

Leave a Reply

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.