„Mokesčių rojai“ apraizgė visą pasaulį

Ričardas ČEKUTIS, [email protected], 

Kasdien aiškėja vis naujų detalių apie mokesčių vengimą įvairiose pasaulio šalyse, pasinaudojant lengvatinio apmokestinimo įmonėmis.

„Mokesčių rojai“ apraizgė visą pasaulįApie naujausią mokesčių vengimo ir pinigų plovimo skandalą kalbėjosi su Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataru, politikos apžvalgininku Rolandu Paulausku.

– Visos nacionalinės vyriausybės, kurios puikiausiai žino savo mokesčių vengėjus bei pinigų plovėjus, teoriškai juk turi būti nesuinteresuotos įvairių „mokesčių rojų“, „ofšorų“ ar lengvatinių mokesčių įstaigų egzistavimu, nes tai paprasčiausiai trukdo surinkti biudžetą. Kodėl tuomet visa tai egzistuoja ir klesti?

– Štai čia ir yra visa problemos esmė… Todėl visą šią istoriją ir reikėtų pradėti komentuoti nuo šio klausimo. Tų „ofšorų“ pasaulyje yra dešimtys. Be realių pasaulio šeimininkų leidimo, be įtakingiausių pasaulio valstybių jie negalėtų dešimtmečiais egzistuoti ir klestėti. Vadinasi, pasaulyje yra tokios galingumo jėgos, kad jos gali sau leisti tokius „ofšorus“ išlaikyti, žinant, kad ten bus slepiami pinigai ir vengiama mokesčių. Kaip rodo ir dabartinė istorija, kai tik ateina laikas, visas kortas galima atskleisti. Ir nebūtinai atskleidžiami tie veikėjai, kurių įtakos pasaulio procesams niekas nesureikšmina… Vadinasi, tai tampa ir savotiška ekonominės ar politinės kovos priemonė: juk vienus gali atskleisti, o kitų gali neparodyti… Čia tas pats klausimas: kodėl į Londoną nuolat bėga viso pasaulio sukčiai ir aferistai, tačiau jų niekas negrąžina, nors iš to paties Londono amžinai sklinda įvairiausi grasinimai ir patikinimai, kad esą reikia kovoti su korupcija bei pinigų plovimu… Bet šitų sukčių pinigus jie mielai priima. Taigi, čia yra dar viena legenda apie be galo skaidrius ir sąžiningus Vakarus. <Skaityti toliau>

Leave a Reply

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.