Kas laidoja Europos imperijos projektą?

Svarbiausius šios savaitės pasaulio politikos įvykius bei reikšmingiausias tendencijas specialiai „Respublikai“ komentuoja Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataras, politikos apžvalgininkas Rolandas Paulauskas.

– Karščiausias šios savaitės migrantų krizės taškas yra Makedonijos-Graikijos pasienyje, kur makedonų pareigūnai kelis kartus jau panaudojo jėgą prieš besiveržiančius nelegalus. Įdomiausia, kad po šių įvykių pasienyje susikaupę pradėjo skirstytis. Tai galbūt tik tiek ir reikia siekiant įveikti krizę – papurški dujomis, ir tvarka?

Kas laidoja Europos imperijos projektą?– Atskiroje, lokalioje vietoje, be abejo, gali būti ir toks sprendimas. Bet pažvelkime į problemą plačiau. Yra dvi pagrindinės migrantų atvykimo priežastys ar net koncepcijos. Viena iš jų veikė dešimtmečiais ir pagal ją noriai tuos migrantus priima. Tikslai gali būti įvairūs, bet dažniausiai sakoma, kad ES sensta, dėl to reikia naujos darbo jėgos. Tačiau yra ir kita koncepcija. Ją įkūnija žinomo austrų diplomato grafo Richardo Nikolauso Kudenhovė-Kalergio (Richard Nicolaus Coudenhove-Kalergi) projektas – t.y. sena ideologinė koncepcija, kuri sako, kad norint sukurti vieningą Europą reikia ištrinti tautines bei valstybių ribas, o Europos gyventojai turi įgauti šiek tiek rusvą atspalvį… Akcentuoju, tai sakau ne aš, tai rašė grafas Kalergis savo knygose, o jis iki šiol yra laikomas Europos dvasiniu tėvu. Šios koncepcijos rezultatai Europoje jau yra matomi. Pavyzdžiui, jau yra nustatyta, kad visoje Europoje yra 900 zonų, į kurias vietiniams tikriesiems Europos gyventojams eiti nerekomenduojama… Tai rezultatas tos dešimtmečius trukusios imigracijos. Bet kažkokie įtakingi pasaulio žaidėjai nutarė, kad procesą reikia pagreitinti ir kad turi atlikti šiek tiek kitą vaidmenį, t.y. chaotizuoti visą ES, o pirmiausia – Vokietiją, kaip tam tikrą visų europinių procesų variklį. Ir iškart turime didžiulius migrantų srautus, skaičiuojamus milijonais. Norėdami suprasti, ar tas procesas tęsis, turime žinoti tų žaidėjų tikslus. Mes jų tiksliai nežinome ir aš labai abejoju, ar Makedonija bei kuri nors kita atskira valstybė čia gali atlikti reikšmingą vaidmenį, nes jeigu jie tą pasienio konfliktą kažkaip išspręs, iškart bus atrasti kiti mechanizmai, turint galvoje, kad dar visiškai nepanaudotas lieka Šiaurės Afrikos migrantų potencialas…<Skaityti toliau>

Leave a Reply

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.