Panašu, kad Sirija jau padalinta

Ričardas Čekutis, „Respublikos“ žurnalistas

Svarbiausius praėjusios savaitės pasaulio politikos įvykius bei reikšmingiausias tendencijas specialiai „Respublikai“ komentuoja Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataras, politikos apžvalgininkas .

Panašu, kad Sirija jau padalinta– Svarbiausia savaitės naujiena – Rusijos pareiškimas apie savo karinio kontingento išvedimą iš Sirijos. Įvairių spėlionių dėl tokio žingsnio priežasčių itin daug: vieni sako, kad Vladimiras ten pasiekė visus savo tikslus, kiti kalba atvirkščiai – kad baigėsi pinigai ir pralaimėjo. Kokia Jūsų versija?

– Pirmiausia pripažinkime, kad mes čia tikrai nežinome daugiau negu visi pasaulio analitikai, o tie analitikai nežino nieko… Tačiau bandykime svarstyti ir pradėkime nuo to, kodėl rusai ten apskritai įsikišo. Jeigu rusai ten būtų neįsikišę, egzistavo didelė tikimybė, kad Damasko režimas būtų žlugęs, o būtų pavirtusi absoliutaus chaoso zona, maždaug kaip Irakas ar Libija. Iš esmės tai jau nebūtų valstybė. Beje, tokiu atveju pabėgėlių srautas į Europą būtų tiesiog milžiniškas, nes dabar Sirijoje likę gyventojai faktiškai susikaupę Bašaro al Asado kontroliuojamoje Latakijoje. Jeigu Latakija būtų kritusi, tuomet tie milijonai būtų plūstelėję į Europą. Todėl tam tikra prasme, kai rusai įsikišo, tą pabėgėlių srautą sustabdė…<Skaityti toliau>

Leave a Reply

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.