Panašu, kad Sirija jau padalinta

Ričardas Čekutis, „Respublikos“ žurnalistas

Svarbiausius praėjusios savaitės pasaulio politikos įvykius bei reikšmingiausias tendencijas specialiai „Respublikai“ komentuoja Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataras, politikos apžvalgininkas Rolandas Paulauskas.

Panašu, kad Sirija jau padalinta– Svarbiausia savaitės naujiena – Rusijos pareiškimas apie savo karinio kontingento išvedimą iš Sirijos. Įvairių spėlionių dėl tokio žingsnio priežasčių itin daug: vieni sako, kad Vladimiras ten pasiekė visus savo tikslus, kiti kalba atvirkščiai – kad baigėsi pinigai ir pralaimėjo. Kokia Jūsų versija?

– Pirmiausia pripažinkime, kad mes čia tikrai nežinome daugiau negu visi pasaulio analitikai, o tie analitikai nežino nieko… Tačiau bandykime svarstyti ir pradėkime nuo to, kodėl rusai ten apskritai įsikišo. Jeigu rusai ten būtų neįsikišę, egzistavo didelė tikimybė, kad Damasko režimas būtų žlugęs, o būtų pavirtusi absoliutaus chaoso zona, maždaug kaip Irakas ar Libija. Iš esmės tai jau nebūtų valstybė. Beje, tokiu atveju pabėgėlių srautas į Europą būtų tiesiog milžiniškas, nes dabar Sirijoje likę gyventojai faktiškai susikaupę Bašaro al Asado kontroliuojamoje Latakijoje. Jeigu Latakija būtų kritusi, tuomet tie milijonai būtų plūstelėję į Europą. Todėl tam tikra prasme, kai rusai įsikišo, tą pabėgėlių srautą sustabdė…<Skaityti toliau>

Leave a Reply

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.