Po 15 metų Europos civilizaciją pakeis emigrantų civilizacija

Europoje vis garsiau kalbama apie Graikijos šantažą – esą mainais į sienų migrantams uždarymą graikai reikalauja nurašyti jų skolas. Gali būti, kad šis scenarijus visiškai tinka Vokietijai, bet ar tai sprendžia pačią problemą?

Po 15 metų Europos civilizaciją pakeis emigrantų civilizacijaRolandas Paulauskas, Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataras, politikos apžvalgininkas:

Šiais laikais galima patikėti bet kuo, įskaitant ir galimu skolų nurašymu Graikijai mainais už migrantų nepraleidimą. Kai nėra normalios sveikos logikos, veiksmai gali būti patys keisčiausi. Kadangi graikai yra „pabėgėlių“ forpostas, kodėl jos ne paskatinti tuos „pabėgėlius“ gaudyti? Bet tai yra juokingi dalykai, kaip ir diskusijos apie Šengeno ateitį.

Kuo čia apskritai dėtas Šengenas? Juk tie „pabėgėliai“ neturi Šengeno vizų, jiems tai nėra jokia kliūtis. Jie kaip ėjo, taip ir eina kiaurai, maždaug po 2-3 tūkstančius kasdien. Jeigu Slovakijos ir Austrijos pasienyje paprašys kokio nors lietuvio arba lenko parodyti pasą, tai jų skaičius dėl to niekaip nesumažės. Juk tie „pabėgėliai“ neturi jokių dokumentų arba juos tiesiai prieš pasieniečio nosį išmeta… Tai yra eilinis bandymas užmaskuoti realybę.

Net jeigu graikai ką nors ir sugalvos mainais į skolų nurašymą, tuomet tie „pabėgėliai“ trauks per Makedoniją. Tada tie reikalaus skolų nurašymo. O kas tas skolas padengs? Padengsime mes visi. Nurašyti skolas galima bet kokias, tačiau tai yra kažkieno aktyvai – jeigu kažkas pasiskolino, kažkas kitas jiems paskolino. Jeigu nurašome skolas, tai skolintojas praranda savo pinigus ir tada žmonėms skiriami mokesčiai.

Sprendimas yra visai ne čia. Pirmiausia reikia liautis kelti karus tose valstybėse, iš kurių tie žmonės bėga. Antras dalykas, reikia atsakyti sau į klausimą: ar Europa yra europiečių žemynas, ar visų, kurie čia nori gyventi? Tada bus galima priimti sprendimus, o dabar bandoma dėti pudrą ant akių… Jie juk visi save apgaudinėja. Tarkime, atvyksta tie „pabėgėliai“, švelnūs ir pūkuoti, jie visi įsidarbina ir sąžiningai moka mokesčius, nedaro nusikaltimų, visi yra poetai romantikai, filosofai ar investuotojai. Bet juk jie gimdo vaikus ir po 10-15 metų jų vaikai sudarys daugumą bet kurioje juos priimančioje šalyje. Kai tie jų vaikai taps rinkėjais, už ką jie balsuos? Štai ir viskas, Europos nelieka. Tačiau šitaip klausimas net nekeliamas, jie bijo tai sau pripažinti. Tuomet nereikia norėti, kad krizė bus kažkaip išspręsta. Tai visai kita civilizacija, kurios vaikai po 15 metų išsirinks savo valdžią. Štai kur didžiausia problema, kurios niekas nenori matyti.

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“

http://www.respublika.lt/lt/naujienos/pasaulis/pasaulio_politika/po_15_metu_europos_civilizacija_pakeis_emigrantu_civilizacija/

3 thoughts on “Po 15 metų Europos civilizaciją pakeis emigrantų civilizacija

Leave a Reply

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.