Migrantai turi pilnas kišenes pinigų

Ričardas ČEKUTIS, [email protected]

Danijos parlamentarai svarsto, ar priimti daug diskusijų sulaukusias naujas priemones, kurios leis konfiskuoti vertingus prieglobsčio prašytojų daiktus.

Siūlymus jau pasmerkė Jungtinių Tautų Pabėgėlių agentūra ir kitos vadinamųjų „žmogaus teisių“ grupės, kurios teigia, kad priemonės prieštarauja tarptautinėms taisyklėms.

Tikimasi, kad dėl įstatymo projekto bus balsuojama sausio pabaigoje.

Naujas įstatymas Danijos institucijoms suteiktų teisę konfiskuoti migrantų pinigus ir kitus asmeninius daiktus, jei jų vertė viršytų 10 tūkst. kronų (1340 eurų). Tiesa, „pabėgėliai“ galės pasilikti vestuvinius žiedus, medalius ir panašaus pobūdžio daiktus.

Šiuos siūlymus liberalūs bei komunistuojantys apžvalgininkai netrukus palygino su nacistinės Vokietijos Holokausto metu vykdyta žydų daiktų konfiskavimo politika.

Tačiau neutralūs politikos vertintojai ragina atsipeikėti ir išsiaiškinti bene didžiausią migrantų krizės paradoksą: iš kur nemaža dalis migrantų gauna pinigus, kuriuos nešasi per visas Europos sienas, o tokių sumų nematė net didžioji dalis vietinių Europos gyventojų?

2015 metais Danijoje prieglobsčio pasiprašė 21 tūkst. žmonių. Šalis panašaus skaičiaus tikisi sulaukti ir šiemet.
Migrantai turi pilnas kišenes pinigųRolandas Paulauskas, Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataras, politikos apžvalgininkas:

Teoriškai juk visa ta į Europą plūstanti publika vadinami „vargšais pabėgėliais“, kurie turėtų gyventi tų pačių danų sąskaita, o praktiškai daugelis tų „pabėgėlių“ dažnai yra turtingesni už pačius danus… Įdomu stebėti, kaip Europoje kartais pasireiškia šiokie tokie logikos pliūpsniai.

Dabar kaip tik paaiškėjo, kad Vakarų žiniasklaida bei policija sąmoningai slėpė tų „pabėgėlių“ nusikaltimus. Čia turėtų būti aktualu visiems tiems, kurie įsivaizduoja, kad Europoje yra „žodžio laisvė“…

Daugelis sveikai mąstančių žmonių šiandieną sako, kad tas migracijos procesas yra dirbtinai organizuotas. Vadinasi, tie, kurie šį procesą organizuoja, ir duoda jiems pinigų, kad pasiektų tikslą. Nes vien tik pervažiuoti iš tų migrantų šalių iki Europos dažnai reikia tūkstančių eurų. Juos reikia iš kažkur turėti. Mus juk klaidina, kad atseit tai yra „karo pabėgėliai“. Tai ne karo pabėgėliai, nes tikri karo gyvena stovyklose pasienio valstybėse, ten jų yra milijonai ir jie tikrai neturi pinigų važiuoti į Europą. O šitie, kurie atbėga, dažniausiai nėra jokie vargšai, jie operuoja nemažom sumom ir net jeigu jie tas sumas gauna patys, o nėra apmokami proceso užsakovų, vadinasi, jie neblogai laikosi, tuomet kokia prasmė yra kažkur bėgti? O jeigu jie bėga gražiai apsirengę ir apsikarstę naujausiais telefonais, tai kodėl jie nekovoja už savo šalį? Vadinasi, jiems tai neįdomu ir neaktualu.

O tas danų įstatymas yra paskutinieji sveiko proto blyksniai Vakarų Europoje… Atkreipčiau dėmesį, kad sveiko proto yra gerokai daugiau Rytų Europoje. Tai yra labai įdomus reiškinys, tik jo niekas nebando analizuoti. Pavyzdžiui, Rytų Vokietijoje yra gerokai daugiau sveikos nuovokos negu Vakarų Vokietijoje. Štai buvo toks daug kartų vykdytas eksperimentas su pelėmis „Rojus 25“. Pelėms buvo sudaromos idealios gyvenimo sąlygos, jos iš pradžių dauginosi ir klestėjo, bet po kurio laiko pradėjo išsigimti, pelės tapo homoseksualios, rūpinosi tik savo kailiuko puošnumu ir populiacija išmirdavo. Man tai kažkuo primena Vakarų Europą, kurioje keliasdešimt metų kelios kartos gyveno dirbtinai sudarytomis nepamatuotai geromis sąlygomis. Gyveno iš tų spausdintų tuščių pinigų ir į amžiną skolą, o tai jiems sukūrė iliuziją, kad galima gerai gyventi nieko neveikiant, bent jau minimumas visada buvo garantuotas. Tai aš čia matau atsakymą: matyt, yra šio pasaulio kūrėjo įdėtas dėsnis, kad visuomenė, kuri neturi jokių didesnių siekių ir gyvena tik savo malonumui, tampa nereikalinga šiam pasauliui, o jos vietą užima kiti.

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“

http://www.respublika.lt/lt/naujienos/pasaulis/pasaulio_politika/migrantai_turi_pilnas_kisenes_pinigu/

3 thoughts on “Migrantai turi pilnas kišenes pinigų

 • 2016/01/18 at 19:27
  Permalink  Pradžiai užteks. Kam įdomu, patys pasikniskit…

  Atsakyti
 • 2016/01/18 at 12:54
  Permalink

  Ir man būtų įdomu sužinoti, kada bus sekanti naktigonė.

  Atsakyti
 • 2016/01/17 at 19:35
  Permalink

  Kaip visad trumpai, bet į dešimtuką, kada/ar bus sekanti naktigonė?:)

  Atsakyti

Leave a Reply

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.