9 thoughts on “Geopolitinio konflikto priežastis – grėsmė dolerio emisijai

 • 2016/03/05 at 01:34
  Permalink

  Pasižiurėjau video yrašo. Mmmmmm….. jooo. Rodos auditorijoje sedieja žmuonės su didele givenima patirtim, viskuo mate. Kur juos givenims muoki žiuriet ir galvuot kas deds aplinkui. Bet jei paklausi kas yr europuos sąjunga, o kas yr NATO? Ir ar yr kap nuors susyje? Tai nuo stsakyma bijau kad nerektu lietuvuo žmoniems tarpusavy kap Ukrainuo. O R. PAULAUSKUI palikiečiau stiprybis ir kantrybis.

  Atsakyti
 • 2016/02/08 at 20:17
  Permalink

  Didelė pagarba R. Paulauskui už jo kantrybę diskusijose su minkštapročiais. Stiprybės ir sveikatos jums. Ačiū už pasidalinimą savo mintimis ir švietimą visuomenės

  Atsakyti
 • 2016/01/28 at 20:06
  Permalink

  Tai iš kur JAV užsiaugino tokią skolą tiek privačią tiek valstybinę jeigu ekonomika yra uždara ir patys viską sukuria? Iš FRS skolon gavo naftos, maisto ir lėktuvų???
  Kinija ir Rusija dolerius neprisipirko, o iškeitė į realias vertybes. JAV (FRS emituoja ir skolina JAV) dolerius emituoja iš oro. Kurį laiką tokia sistema gali veikti, bet visiems aišku, kad veikimas ne amžinas, skolos eksponentiškai šaus į viršų ir sugriaus sistemą kaip tokią ir visi doleriai ištirps kaip sniegas nepriklausomai ar to kas nori ar nenori. Niekas nesiginčija kad taip bus, yra tik keli klausimai – kada ir kas iš to kiek laimės ar praloš.

  Atsakyti
  • 2016/01/29 at 00:00
   Permalink

   Tirpsta kol kas tik rubliai, kurie per kelis metus prarado 70% vertės, o doleris kaip tik brangsta daugumos valiutų atžvilgiu. JAV einamosios sąskaitos balansas šiuo metu apie -2% BVP, aišku neigiamas, bet nėra stebuklingai didelis, žodžiu ir be spausdinamų dolerių ir be tokios BVP dalies JAV ekonomika vis dar galingiausia. Jeigu net Putino aplinkos žmonės savo turtus laiko JAV ar JK, tai irgi daug ką pasako apie tai, kokios kieno perspektyvos ir kieno sistema patikimiausia.

   Atsakyti
   • 2016/01/29 at 21:12
    Permalink

    Prie ko čia rubliai ir Putinas? Patariu mažiau žiūrėti TV ir skaityti Delfi nes jaučiasi suminkštėjusi smegeninė. Rublis yra dolerinės sistemos maža dalis ir niekaip dolerio neįtakoja. Kalba eina, kad visose rinkose – žaliavų, finansinėse, fonduose dominuoja doleris ir jo kiekiui greitai nebebus kur dėtis jei nebus atrastos kažkokios papildomos rinkos. XX a. pabaigoje ekspansinių galimybių suteikė sovietinio bloko griūtis ir IT technologijų plėtra. Šie resursai jau išsemti ir arba atsiras naujos plėtros galimybės arba viskas grius. Tarp kitko pasidomėkite fizinio aukso judėjimu per paskutinius 5 metus ir pagalvokite ką tai galėtų reikšti.

    Atsakyti
    • 2016/01/30 at 21:32
     Permalink

     Žiūrėkit į viską paprasčiau, JAV viską ko jei reikia pasigamina, arba gali pasigaminti sugrąžinus savo investicijas iš Kinijos namo (maistas, iphon'ai, namai, lėktuvai, automobiliai ir t.t.). Tad JAV ekonomika nežlugs dėl to, kad doleris nebebus pasaulinė valiuta, nes šalis pažangi, daug eksportuoja ir kuria inovacijas ir technologijas visam pasauliui. Panašiai, kaip ir Danija, Švedija, Australija, Singapūras ir kitos šalis irgi klesti nepaisant to, kad jų valiutos ne pasaulinės, jos klesti dėl to, kad ekonomikos pažangios, nekorumpuotos ir kuriančios aukštą pridėtinę vertę. O Rusija šiuo klausimu žiauriai atsilikus ir be gamtos išteklių nelabai ką gali pasiūlyti, netgi jų neišnaudoja tinkamai kaip JAE ar Kataras, viską korumpuotas valdžios elitas sau pasilieka ir dar į trečias šalis išveža, todėl tokios nestabilios, neskaidrios ir korumpuotos šalys kaip Kinija ar Rusija nelabai gali sudaryti doleriui konkurecijos, nebent kažkas iš esmės pasikeistų.

     Atsakyti
 • 2016/01/28 at 01:03
  Permalink

  JAV apskritai yra uždara ekonomika, užsienio prekyba sudaro mažą dalį BVP ir beveik viską pasigamina, ko jei reikia pati (naftos, maisto, lėktuvų, automobilių ir t.t.), todėl galėtų taip pat toliau gerai gyventi, jei likęs pasaulis pavirstų dykyne. Tiesa, dalį pigios gamybos perkėlė į Kiniją ir davė kinams šiek tiek dolerių užsidirbti už iphone'ų ir telikų surinkimą, bet betkada gali investicijas grąžinti į JAV, o Kinija be JAV rinkos bankrutavusi iš kart. Rusija iš vis net pusės suvartojamo maisto su savo teritorijom nepasigamina, atpigus naftai ir nebeuždirbant pakankamai dolerių ekonomika ritasi dugnan laisvo kritimo pagreičiu.

  Atsakyti
  • 2016/01/29 at 17:12
   Permalink

   tamsta nemelok rusija 2015m maisto išvezie y uzsieni uz 22miljardus doleriu

   Atsakyti
 • 2016/01/26 at 21:59
  Permalink

  Na gerai, jei jau taip, bet štai, jei dolerių yra prisipirkusi Kinija, ta pati Rusija, tai turi būt, kad ir šios šalys yra suinteresuotos, kad doleris neprarastų savo vertės.
  O pačios jungtinės valstijos savo gaminamą produkciją už ką parduoda, nejau ne už dolerius?

  Atsakyti

Leave a Reply

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.