Briuselis nenori savarankiškų valstybių

Ričardas ČEKUTIS, [email protected]

Europos Komisija nuo vakar vėl svarsto, kaip nubausti Vengriją, ir paskelbė, esą pradėjo nagrinėti Vengrijos prieglobsčio įstatymų pažeidimą.

Vengrija vėl bus baudžiama. EPA-Eltos nuotr.
vėl bus baudžiama. EPA-Eltos nuotr.

 

Briuselis nenori savarankiškų valstybių

Rolandas Paulauskas, Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataras, politikos apžvalgininkas:

Tų migrantų niekas nenori – nei Vengrija, nei Slovakija, nei Lenkija, o ir visi kiti netrykšta entuziazmu, bet baus tik vengrus, nes jie pastaraisiais metais ir be to yra itin revoliucingi. Nuo kažko pradėti reikia, nes Europos Komisija, jeigu nori išlaikyti šitą projektą, turi stabdyti visus decentralizacinius procesus.

 

Visada reikia save pastatyti į tų žmonių vietą, norint suvokti jų veiksmus. Jeigu mes būtume projekto šalininkai, tai natūralu, kad mums nepatiktų tokios šalys, kurios kenkia mūsų bendram reikalui. O yra viena iš pačių ryškiausių, toliausiai nuėjusi savarankiškumo keliu, todėl nuo jos tramdymo mes ir

 

pradėtume…

Briuseliui savarankiška yra tiesiog nereikalinga, nes yra dvi visiškai priešingos Europos ateities vizijos. Arba yra Europos Sąjunga, tačiau tada nėra tautų ir valstybių, arba yra tautos ir valstybės klasikine prasme su savo suverenitetu, tačiau tada nėra Europos Sąjungos. Šito žmonės tiek pas mus, tiek Europoje vis dar nesupranta. Jie nori su vienu pasturgaliu tuo pat metu sėdėti ant dviejų kėdžių arba tuo pačiu metu eiti ir į kairę, ir į dešinę. O juk šitie du projektai vienas kitam yra visiškai priešingi. Jeigu yra juridinis asmuo, kuriame valstybės turi tik savivaldybių lygmens teises, tuomet yra paneigiama Prancūzijos, Vokietijos ar tos pačios Vengrijos istorija, mentalitetas, gyvenimo būdas ir t.t.

Vyksta panašūs procesai, kaip buvo Sovietų Sąjungoje. Buvo kuriamas „tarybinis žmogus“, o tai buvo daroma tam, kad anksčiau ar vėliau išnyktų dalijimasis į tautas ir kad būtų išsaugota Sovietų Sąjunga. Kaip žinome, nieko iš to neišėjo… O dabar vietoj „tarybinio žmogaus“ kuriamas „eurokomjaunuolis“ lygiai tiems patiems tikslams pasiekti.

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“

http://www.respublika.lt/lt/naujienos/pasaulis/pasaulio_politika/briuselis_nenori_savarankisku_valstybiu/

 

One thought on “Briuselis nenori savarankiškų valstybių

  • 2016/01/05 at 13:02
    Permalink

    Manau, mąstantys seniai suprato tokią Briuselio politiką, tik, deja, tokių žmonių ir Europoje, ir Lietuvoje mažuma. O ypač pas mus taip mąstyti pavojinga – iškart apšaukia Lietuvos priešu, Rusijos agentu. Kažin kada atsibus mūsų tauta? ir ar išvis atsibus?..

    Atsakyti

Leave a Reply

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.