Brangesnės Independence dujos buvo prognozuotos (video)

Šiuo metu Lietuvoje kyla skandalas, išaiškėjus, jog laivo dujos – daug brangesnės už GAZPROM, -o. Tačiau tai joks netikėtumas. Dar prieš metus (2014 m. lapkričio 18 d. ) susitikime su specialistais apie tai įspėjo signataras Rolandas Paulauskas.

Rolandas Paulauskas: – Dujų kaina nustatoma ne „iš lubų“, o pagal tam tikrą formulę. Iš esmės dujų kaina priklauso nuo naftos pasaulinės kainos. Trečias energetinis paketas, už kurį taip primygtinai kovoja Lietuvos valdžia, suponuoja daugybę tarpininkų, iš kurių kiekvienas norės gauti pelną. Bus tas pats, kaip su elektra. Kai mes gamintojus atskyrėme nuo perdavėjų – pakilo elektros kainos. Kalbant apie dujas, norėčiau žinoti tų tarpininkų vardus, jų pajamų ir išlaidų struktūrą, atlyginimų fondų, pelno dydžius.

O kai girdžiu apie laivo nuomos ir išlaikymo kaštus ir kai kartu man žada, kad dujos iš to laivo bus pigesnės, tais pažadais tikėti man neleidžia elementari logika. Pigesnės už GAZPROM, -o dujas jos iš principo būti negali. Žinoma, neprošal turėti alternatyvių tiekimo šaltinių, bet jeigu jau taip – labai norėčiau žinoti Independenc laivo akcininkų sudėtį. PILNĄ SUDĖTĮ. Tokio tipo sandorius turėtų reglamentuoti spec.įstatymas, kuriame turėtų būti numatyta, jog tokio lygio projektuose turi dalyvauti tik aiškūs savininkai,juose negali būti jokių ofšoruose registruotų bendrovių.

            Kadangi mes neturime nepriklausomų energetinių šaltinių – visi energetiniai klausimai politizuoti. Gerą dešimtmetį dujas mes gaudavome gerokai pigiau už rinkos kainą. Pasikeitus politiniam klimatui, mes pradėjome gauti žymiai brangesnes dujas. Mažeikių naftos perdirbimo gamyklos atidavimas taip pat buvo politinis sprendimas, dėl kurio mums pabrango benzinas.

Prisiminkim šūkį: „NEPRILEISIM IVANO PRIE VAMZDŽIO“. Turim rezultatą – netekom dar vienos galimybės gauti pigesnių dujų, nors vieno vamzdžio gale dujų laukė vokiečiai ir mes niekaip negalėjom tikėtis, kad tas NORDSTREEM,-o projektas žlugs, mes vistiek atsisakėme jame dalyvauti. Lygiai tas pats vyksta su trečiuoju energetiniu paketu, kurio pagrindinis tikslas – išstumti iš rinkos vieną stambų žaidėją. Bet juk nuo to mums viskas pabrangs, tai – akivaizdu.

O kalbant apie saugumą, primenu, kad Europai dujas jau 40 metų ir per tą laiką nebuvo atvejo, kad jas būtų užsukę, išskyrus atvejus su ir Ukraina, kurios už tas dujas paprasčiausiai nemokėjo. Nekalbu jau apie Visagino atominės elektrinės uždarymą, kuris buvo politinis sprendimas, ir dėl kurio mums ženkliai pabrango elektra. O dabar ta pati su skalūnais, kurių gavyba gali užteršti gamtą ir užnuodyti vandenį. O kad taip gali atsitikti – galite pažiūrėti youtube kanaluose, kas liko iš Techaso valstijos, kur išgaunamos skalūnų dujos.

laivas – politinis sprendimas, dėl kurio mūsų vartotojams dujos pabrangs.

Energija – ekonomikos ir politikos ginklas. Taip buvo, yra ir taip bus visada. Pas mus formuojama nuomonė, kad yra „geri“ ir „blogi“ energijos tiekėjai. Čia ir atsiranda problema, nes nebūna nei „gerų“, nei „blogų“ tiekėjų, yra tik interesai, ir nieko daugiau. Dujų kaina priklauso nuo naftos kainos, o naftos kainą dirbtinai iškelia besaikiais kiekiais spausdinami doleriai (nes už juos vyksta naftos prekyba pasaulyje). Viskas tarpusavyje susiję, pasaulis – tai didžiulė kovos arena, ir jei toje arenoje būsime tik bebalsiais statistais – mums nuolatos viskas tik brangs.

One thought on “Brangesnės Independence dujos buvo prognozuotos (video)

  • 2016/02/14 at 16:02
    Permalink

    Geriau tokios dujos (ar brangesnes, tai dar klausimas), nei vieną šaltą žiemos rytą jokių dujų.
    Kaip kažkada įvyko su naftotiekiu „Družba“. Tiesiog „sugedo“.

    Atsakyti

Leave a Reply

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.