Mes niekada nebuvome už NATO! (video)

Kovo 11-osios nepriklausomybės akto signatarų Rolando Paulausko ir Egidijaus Klumbio pokalbis apie visokiausius gandus, pramanus ir akivaizdžias nesąmones, skleidžiamas viešojoje erdvėje apie juos ir kai kuriuos istorijos fragmentus.

 

Rolandas Paulauskas. – Kai viešoje erdvėje skaitau visokiausias nesąmones, skleidžiamas apie mus, nejučia pagalvoju, kad tokių daugmaž viešų žmonių, kaip mes, yra sunki dalia. Dabar apie save skaitau „Pabudomeirkelkimes“ feisbuko grupėje: kažkokia moteriškė varo ant manęs ir varo, kad aš kailius keičiu, kad už agitavau, „juo negalima tikėt“…iš kur traukia tokius dalykus? Atseit, net Sąjūdžio laikais mes trypėm kojomis ir NATO reikalavom. Juk Sąjūdžio laikais net dokumentus priėmėm, kur išreiškėm, jog mes – už neutralitetą. Net kalbos negalėjo būti apie jokius NATO, o kai atėjo laikas į NATO stoti, aš ėjau į televiziją agituot prieš NATO. Ir sakiau, kad bus taip, kaip dabar ir yra: kad tas NATO įtrauks mus į konfliktų zoną, dėl to aš ir buvau prieš.

Egidijus Klumbys. – Mus su tavimi, Rolandai, už mūsų požiūrį į įvertino pačiu aukščiausiu lygiu. Turiu omenyje, kad mes su tavimi esame vieninteliai signatarai, kuriems Adamkus neįteikė specialių atminimo medalių, pagamintų stojimo į NATO proga. Berods, tas buvo 2004 metais. Todėl aš visur, kai kalba eina apie apdovanojimus, rašau, kad kartu su Rolandu Paulausku nebuvau apdovanotas už stojimą į NATO, ir tas faktas man ir yra apdovanojimas. Tą mūsų požiūrį į NATO pastebėjo ir įvertino!

R.P.: – Čia panašiai, kaip pas tave kabo pakvietimas į referendumą dėl stojimo į Europos Sąjungą. Nes dabar daug kas sako „aš tai balsavau prieš“, bet niekas įrodymų neturi, o tu – turi. Kitaip tariant, tu nedalyvavai balsavime ir turi tam įrodymą.

Taigi dėl tos moteriškės, kur visokius niekus internete rašinėja, galima perduoti, kad nuosekliai buvome prieš ir tokiam teiginiui yra objektyvūs įrodymai.

Bet man apskritai įdomu, iš kur žmonės traukia tokius mitus?

E.K.: – Stebėjau pirmą Bumblausko ir Jakelaičio laidą apie taip vadinamą nacionalinę ekspediciją Nemunu. Įdomu pasižiūrėti. Kadangi tą kelionę link marių jie pradėjo Kaune, dalis laidos buvo apie Kauną. Bumblauskas aiškino apie Kauno savitumus. Kelmickaitė su tokiu šarmu tarė: „tikrąjį Sąjūdį juk kauniečiai sukūrė!“

R.P.: – Teisingai sako. O Sąjūdžiui skirta knyga (berods, Aleksandravičiaus) pasakojimui apie Kauno Sąjūdį skiria gal pusę puslapio! Maždaug: Sąjūdis periferijoje…

Tarp kitko, atsidariau vikipediją ir apie save skaitau: esu buvęs ir liberalų, ir TS-LKD narys…Ta pati moteriškė rašo, neva aš ėjęs per partijas ir remiasi vikipedija. Nežinau, gal tyčia kažkas tokias nesąmones rašo?

Todėl naudodamasis proga visiems sakau:

Buvau tik vienoje partijoje ir po šiai dienai ten esu. Tai – Tautos Pažangos partija. Mes šią partiją patys atkūrėm, ligi šiolei čia ir esu. Nebuvau nei spaliuku, nei pionierium, nei komjaunuoliu, nei komunistu, nei liberalu, nei dar kuo nors kitu. Tik Tautos Pažangos partijos vienu iš atkūrėjų ir pastoviu nariu.

Šauksmas

3 thoughts on “Mes niekada nebuvome už NATO! (video)

 • 2018/12/08 at 23:31
  Permalink

  Gal vikipedijos tekstus ir rašinėja, kad paskui galėtų cituoti. Taip sovietai kartais darydavo, kai rėkėdavo prakišti manipuliaciją nuomonėmis. O vakarai kitaip ir nedarydavo ir dabar nedaro, kaip tik nuodija netikrais faktai lengvatikių sąmonę. Bet man mulkių jau nebegaila. Per juos atsidūrėm šitoj juodojoj skylėj, iš kur net šviesa nebepabėga. Milteliais ir alumi mat susigundė.

  Atsakyti
 • 2015/09/16 at 07:23
  Permalink

  Rolandai, visada perziuriu tavo video, visi buna idomus ir informatyvus, bet del vieno tavo teiginio/pasiulymo man kyla abejoniu. Tu siulai sudaryti Lietuvai nepuolimo pakta su Rusija. Pirmas dalykas kas man sauna i galva apie tai pagalvojus yra tai, kad isistirijos dar nesu girdejes nei vieno nepuolimo pakto mazos valstybes su didele, kuris nebutu sulauzytas… Ar nebutu tai kvaila ir naudinga Rusijai, kuri ji pasirasytu su mielu noru, nuramintu tauta Lietuvos, kad mes jusu nepulsim, tada mys siek tiek pastatytu i nepatogia padeti europos sajungohe su tokiu paktu ir kai niekas nesitiketu uzkluptu visai nepasiruosusius…

  Atsakyti
 • 2015/09/09 at 19:47
  Permalink

  Rolandai ruošk roges ir iššaukiančias kalbas, nes tavęs jau kitais metais reikės politikoje su būriu bendraminčių. Tik į komandą neimk bent čiut čiut susitepusių arba skandalais pagarsėjusių asmenų, nes nupirkta žiniasklaida suės gyvus 🙁

  Atsakyti

Leave a Reply

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.