Rinkimai. Tautos Pažanga. Melo politikos auka. 1992 m (video)

 

Reportaže Lietuvos Nepriklausomybės akto signataras komentuoja įvykius, apie kuriuos kitame video reportaže kalba ir Pranas Valickas. Prisimena 1992 metų rinkimus į Aukščiausiąją Tarybą, agresyvumu persunktą rinkimų atmosferą. Tautos Pažanga, kurios sudėtyje anuomet buvo daug tremtinių, politinių kalinių, sulaukė įnirtingo puolimo. Rinkimų stebėtojai pasakodavo apie masinius rinkimų klastojimo atvejus, kuriuos be konkrečių daiktinių įrodymų sunku pateikti  tiek Vyriausiajai Rinkimų komisijai, tiek prokuratūrai. Pranas Valickas, paviešindamas daiktinius įrodymus, šiai temai suteikia visiškai naujas perspektyvas.

Šauksmas

15 thoughts on “Rinkimai. Tautos Pažanga. Melo politikos auka. 1992 m (video)

  • 2014/11/12 at 19:43
   Permalink

   Eisi visiškai teisus kad maža valstybė neturi šansų egzistuoti su "nepririšta" valiuta. Esmė galima "rištis" prie bet kurios stambios valiutos. Pvz šiai minutei naudingiausia prie dolerio, nes kyla. Čia žmonėms. O eksportui prie rublio nes krenta. Nežinau kaip juanis bet įtariu kadangi šalis turi visą pasaulio gamybą tai tikėtina turi potencialą suvaldyti savo valiutą. Būti laisvai nuosavai valiutai jokių šansų. pažiūrėkim į Rusijos situaciją. Teoriškai lyg ir nėra pagrindo kristi bet krenta. Ne vietiniai gamintojai gali sužlugdyti valiutą bet spekuliantai kaip Sorošas. Objektyviai valiutos pririšimas prie kažkokios didelės buvo neišvengiamas. Dabartinis jos keitimas kainuos. Ir jei susiklostys situacija kad reiks prie jos grįžti vėl kainuos. Čia tik šioks toks atsarginis variantas kaip dujų terminalas. Nors realiai juo kaip įrankiu nebuvo naudojamasi. Tai fiziškai ir nelabai įmanoma dabartinėje pasaulio sistemoje. Bet nereiktų klykti apie laisvę ir nepriklausomybę o pasakyti kaip yra iš tikro. Euro vienintelė nauda kad labai aiškia matysis skirtumas tarp mūsų pajamų ir kainų ir senųjų europiečių. Bus lengvas šokas ir net aklam lengva lyginti padėtis gerėja ar ne.

   Atsakyti
 • 2014/11/12 at 11:47
  Permalink

  Įsimylėjęs jaunuolis…
  Yra tokie žmonės, kurie savo galva nemąsto.
  Kaip Rolandas ir minėjo, žmonės, kuriems būdingas 'wishful thinking' – mąstymas kai žmogus mąsto ne atsižvelgdamas į faktus, o pagal savo durnus įsitikinimus.
  Tokiems gali vardinti € privalumus, o jie vistiek sakys, kad € yra blogiau nei litas.

  Įsivaizduokim tokią situaciją:
  'Rinkimus laimi kokia populistinė 'Agurkų' ar 'Erelių' partija ir paprašyta gamybininkų iš Jonavos miesto beigi jų draugų ima ir devalvuoja litą. Patys gi gamybininkai, partijų nariai ir tt. pamažėl per 2 savaites savo litukus iškeičia į €. Ir vieną gražų rytą, tik bats ir litas jau ne 3,4527 lito už €, o 9,5 lito už €. Vaizdžiai tariant jūsų santaupos litais bankuose sumažėja 3 kartus.
  Tarkime jūs turite pasidėję 1000 litų ir už juos galite nusipirkti padangas automobiliui, o po devalvacijos ir 2 padangoms pinigų nebeužtenka.
  Toliau dar geriau – jūsų alga 3000 litų. 1000 litų sumokate bankui už buto paskolą, 500 už buto mokesčius, 1000 litų pragyvenimui, likusius sutaupote arba išleidžiate kitoms nenumatytoms išlaidoms. Ir tik pyst – bankas jūsų prašo mokėti 3000 litų, o mažasis Tomukas prašo:
  -Tėti, duok pinigų pietums mokykloje.
  O kur dar Domukas ir mažoji Ievutė?
  O tėtis eina pas gamybininko iš Jonavos draugą savo viršininką ir prašo pakelt atlyginimą… Viršininkas aišku geras dėdė, pakelia atlyginimą net 500 litų. Bet ir vėl bėda – kaip pragyventi iš 3500 litų algos, kai 3000 sumoki bankui, o mokesčiams reikia 1500 litų?
  ???
  Mano tėvai yra patekę į tokią situaciją, kaip ir daugelis šeimų vagnorkių laikais prieš daugiau nei 20 metų…
  Ir aš tikrai nenoriu pasakyti Tomukui, kad dirba mama ir aš dirbu, darom viską ką tik galim… bet…
  …va tokie tie reikalai su tuo litu…

  Atsakyti
 • 2014/11/10 at 16:02
  Permalink

  Cia Mantai (ir tam "D" su "D") sio trumpo klipuko pabaigoje yra labai taiklus jusu apibudinimas..

  Atsakyti
 • 2014/11/09 at 11:16
  Permalink

  Geriau euras nei rublis, geriau nato, nei kremlius

  Atsakyti
  • 2014/11/09 at 18:46
   Permalink

   Tu greiciau durnius su didelem atlepusiom ausim, vat paziurek ka tu cia parasei. Esi tikras baudziauninkas kuris nesupranta kaip jam asmeniskai gyvent, nezino kokiai tautai jis priklauso, deja tu zinai ka tau primesta rinktis, bet ne velnio nesupranti, kad tu gali but pats sau seimininkas. Tu net tai ES nereikalingas, ka tu gali pasiulyti tai ES, tu toks vargsas, kad net neissilaikai, reiskiasi tu iki pat pensijos nieko nezudirbsi ir busi nasta valstybei arba siuo atveju Es privaciai komapnijai. Kada tapsi pensiniku tave reikes islaikyti, kitaip tu esi nasta privaciam kapitalui, o tokius jie skaito kad reiketu naikinti su visais palikuonimis. Tai stai kaip apie tave galvoja valdzia ir ES.

   Atsakyti
 • 2014/11/07 at 20:44
  Permalink

  Ko jūs prie to € prilipot. € yra geras dalykas.
  Tai yra ekonomikos įrankis. € ne tik nesuvaržys mūsų laisvės, o atvirkščiai.
  Tas litas buvo prieš karą, buvo dabar ir jei reikės, bus ir vėl.
  Kainas aišku bandys augint, bet kai turim Lenkiją pašonėje… tai į sveikatą.
  Turbūt bus vos ne pirmas valdžios žingsnis per pastaruosius 23 metus, kai laimės paprasti žmonės, o ne elitas.

  Atsakyti
  • 2014/11/09 at 09:09
   Permalink

   Euras- ekonomikos įrankis?Gal plačiau apie suteikiamą laisvę?

   Atsakyti
   • 2014/11/09 at 19:29
    Permalink

    € leis man laisvai be jokių trukdžių prekiaut su visomis € šalimis.
    € keliautojui – tai valiuta, kuri bus pakeista belekuriuoje šalyje į tos šalies valiutą,
    o daugelyje ES šalių jos net keist nereikės.
    Mūsų elitas bijo €, nes supranta, kad už 300 € niekas nedirbs tiesiog psichologiškai.
    Lito devalvavimas buvo žydra visų koloradų norinčių pakenkti mūsų Tautai svajonė, o € NEDEVALVUOSI jokia komanda iš Kremliaus ar Gazprom ofiso:)
    Č B kacapėliai

    Atsakyti
    • 2014/11/09 at 20:49
     Permalink

     Yra geras angliškas žodis "bullshit".

     Atsakyti
    • 2014/11/10 at 09:33
     Permalink

     Prekiauti su ES litas joks rodiklis. Kinai su juaniu be problemų užvertę ES rinką prekėmis. Dėl to nesugebėsi nieko pigiu pasiūlyti kad iš tavęs pirktų nei ES nei kitos šalys.
     Dėl kelionių sutinku, bet tai nykstamai mažo dydžio nauda. Iš esmės pačioje kelionėje kažkur bent aš nematu jokios prasmės. kažkur nuvažiavai kažką pamatei. Na ir kas. Dėl to tapai geresniu žmogumi? Ar tik kažką matei ir tiek tos prasmės. Pasigyrimas va aš buvau. Tiesiog beprasmiškai nuvežei kitiems pinigus ir tiek. Suprantu emigrantai sutaupys keitimo sąskaita. Įvertinus kad atveža 4 milijardus net galima suskaičiuot kiek. Skirtumas tarp pirkimo pardavimo apie 2 centai. Gaunasi kad sutaupys 20 milijonų. Nepasakyčiau kad stebuklas. Grubia po 3.3 lito kiekvienam lietuviui per metus. Į euro stabilizacijos fondą teks įmokėti ženkliai daugiau. O prie krentančios ES ekonomikos ir kada vokiečiai 65 milijardus investuoja ne ES o JAV tikėtis kad tas fondas padės kai reiks taip pat naivu.
     Dėl elito baimės tai čia visiškai nusišnekėjai. kad šalimais gyvenantis vokietis gauna 2000 eurų pensijos o mano tėvai tik apie 200 tai čia niekam nei šilta nei šalta. Na moralinis žmonių padrąsinimas emigruoti. Atvirkščiai elitui nukrenta masė rūpesčių. Tik Briuselio instrukcijų vertimas ir įgyvendinimas. Iš esmės net toks seimas su visa savo struktūra nereikalingas. Vienas meras ant Lietuvos su su vertėjų ir vykdytojų komanda ir viskas. Lito devalvavimas tvarkingai įvyko per atlyginimų sumažinimą (devalvavimą). 10% pas mane jis "devalvuotas" jau 7m. Realiai kol kas rublio kritimas rusams padarė mažiau žalos nei mano atlyginimo "devalvavimas" per 7m. O šitam mano "devalvavimo" procese kaltininkas JAV, o ne Rusija. Kitas momentas pasižiūrėk Lietuvos biudžeto sandarą http://www.finmin.lt/web/finmin/2013_biudzetas/pa… ir pastebėk kas moka visus mokesčius. Išskyrus 6 procentus pelno mokesčių iš kapitalo visa kitą sunešta iš gyventojų.

     Atsakyti
 • 2014/11/07 at 19:08
  Permalink

  Mane dziugina nebent tai, kad dauguma nesidominciu politika zmoniu, kuriu apskritai musu salyje manau dauguma, visu blogybiu saltiniu laiko valdzia, ir tai, kad nepaisant didelio ziniasklaidos siekio formuoti palanku poziuri i NATO ir eura absoliuti dauguma ziuri vaizdziai tariant kaip i "eilini pikta ar kvaila vadzios poksta" I tai, kad tautieciai mato valdzios nieksiska elgesi, o nieko nesiima, darau tik viena isvada, Lietuvoje nera aiskaus ir stipraus lyderio galincio vesti tauta, truksta ir unikalios tautinio identiteto idejos, truksta tos savitos istorijos, bendrumo jausmo ir svarbiausia truksta tikejimo savo jegomis, juk uzsienieciai mus male i miltus jau kelis simtus metu..
  Jei Paulauskui ir ten "Musu Gretos" judejimui kokiu tai budu pavyktu ispresti sias ir kitas visuomenes apatijos bedas, manau tikrai galima tiketis rimtu pokyciu musu valstybeje, ir tas judejimas tikrai tureti inesti bent jau svaru indeli musu salies ateiciai.
  Kas del valdzios nenugalimumo, tai kiekviena liga progresuoja tol kol neisgeriama vaistu, tik musu tautieciai daugumoj juos linke gerti paciu krastutiniu atveju.

  Atsakyti
 • 2014/11/07 at 15:37
  Permalink

  Konkretus klausimas: tai koks turėtų būti PIRMASIS paprastų baudžiaunikų žingsnis nutraukiant šitą UAB'o "Prie lovio" "akcininkų" savivalės "grandinę"? Vien to – "aš žinau kas vyksta", kaip matome, ne(be)užtenka. Reikalingas antrasis "aš žinau kas vyksta" etapas – "…ir žinau KĄ DARYTI". Bet, diriguok nedirigavęs – nubudulėjusi liaudis jau ir "partitūrų" nebesugeba suprast… Tokiems tik paduok "auksinių balsų" ar kokių nors "talentų šou" per dėžutę, pažįstantiems raides (nebūtinai mokantiems skaityti) – "delfiuką" ar "15trintukų" su rašliavomis – "kokios spalvos bunkių zvonkės kaka" arba "atimsim pasą iš trumpauskų"…

  Atsakyti
 • 2014/11/07 at 07:54
  Permalink

  Verslo žiniose užkliuvo priimamas naujas įstatymas kad partijų nariais bus leista būti kitų ES šalių piliečiams. Tokia įdomi situacija. Analogija su komunistų partija visoje anoje sąjungoje. Tiesiog jau labai giliai kasamasi centralizacijos linkme. Sustoja į mūsų partijas kokie vokiečiai ir absoliučiai valdo.

  Atsakyti
 • 2014/11/06 at 21:10
  Permalink

  Retorinis klausymas Rolandui, jei vienintelis kelias laimėti tik rinkimuose, tada kaip laimėti tesietai prieš šitą gaują?

  Atsakyti

Leave a Reply

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.