Istorijos, kurias norėtųsi pamiršti. (video)

2014 09 01  Istorijos, kurias norėtųsi pamiršti. from Vaida Juozapaityte on Vimeo.

Filmas apie mažai žinomus istorijos faktus. Amerikiečių elgesį su II pasaulinio karo belaisviais vokiečių kareiviais. Prancūzų elgesį su moterimis, kurios turėjo ryšių su vokiečių kareiviais. Norvegijos valstybės elgesį su „Lebensborn“ programos vaikais. Istorijos vaidmuo valstybei. Tautiškumas. agresija. Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras ir Egidijus Baltušis.

šauksmas.lt

35 thoughts on “Istorijos, kurias norėtųsi pamiršti. (video)

 • 2014/10/16 at 22:44
  Permalink

  Turiu klausimą.Kodėl ir toliau nebegalima gyventi pagal sistemą, paremtą skolomis, kaip kad iki šiol.Pasiskolini ir toliau išlaidauji.Kodėl, pasak R.Paulausko, ši sistema jau išsisėmė?Kodėl ne po 10, 20 ar 50 metų?Kokios mintys?

  Atsakyti
  • 2014/10/17 at 21:03
   Permalink

   Pasiektos visa ko ribos. Nebeuztenka skolos aptarnavimui, jau net nekalbant apie grazinima.

   Atsakyti
   • 2014/10/18 at 16:18
    Permalink

    Kur ir kieno tos ribos nustatytos?Kodėl skolos aptarnauti negalima naujos skolos pagalba?

    Atsakyti
    • 2014/10/19 at 02:22
     Permalink

     Ta riba, tai yra USA laivynas ir armija. Kol amerikonai galės subombarduot ką tik užsinorės, tol veiks šita sistema.
     Tai Kauno bandito it Kauno verslininko santykiai. Kol nėra kietesnio bandito, tol ir moka verslininkas būtent jam.

     Va dabar kaip tik bombarduoja Rusiją sankcijomis. Tarptautinėje politikoje džiunglių įstatymai.

     Atsakyti
  • 2014/10/19 at 15:30
   Permalink

   Paprastai tokiu atveju atsitinka defoltas , o skirtumas tik toks, kad tau pinigu reikia kaip ir iki defolto, o niekas nebeskolina už jokias sąlygas, nes nebera galimybes moketi palūkanas.

   Atsakyti
   • 2014/10/19 at 22:54
    Permalink

    Tas defoltas ištinka tik tas šalis, kurios pačios nespausdina pinigų ir neturi laivyno, armijos ir branduolinio arsenalo.. Su USA jokio defolto būt negali, defoltai atsitinka tik su tokiomis šalimis, kaip Argentina. Ten dabar vyrukai kurie juokų nesupranta ir kurių taip bijo B. Obama tuoj nukals jų prezidentę ir Argentinoje bus eilinis defoltas. Nukalimo srity jie neprasti. Kenedį nukalė, kuris tik užsiminė apie rezervo sistemos panaikinimą. Nukalė ir žinomą libietį Kadafį, kuris buvo toks neatsargus ir sugalvojo auksinius pinigus…

    Jei mes ir pamatysim dolerio ir USA galą, tai bus USA (su Meksika ir Kanada) ir Europos Sąjunga su nauju pavadinimu ir naujais pinigais, pvz. bus kokia AU (Atlantic Union) ir pinigas koks ATL (Atlantis). Ir liko tiek nedaug, tiem kas dar gyvens 15 metų tikrai pamatys visas grožybes:)

    Atsakyti
    • 2014/10/21 at 23:10
     Permalink

     Negi tau protas neapsviecia kaip vyktu defoltas Jav? Jav vartoja puse pasaulio produkcijios, jei Jav zaliu pasaulis nebeims, kaip jie gaus tas prekes, o dar liks palukanu mokestis, tarkim Jav atsisakys moketi savo skolu isipareigojimus, nutrauks susitarima su fed rezervu, atsipausdins naujus baksus ir tu manai, kad kas su sveika galva nores investuoti i Jav vertybinius popierius. Visas pasaulis yra isanalizaves visus galymus Jav skolu varijantus tik nera ne 1 teigiamo Jav. Ta tavo eu* a atlantis sajunga yra visiskas bankrotas, is kur pinigai tai sajungai gyvuoti jei ja slegia mokesciai, palukanos ir verslo salygu limitai. Jav jau seniai yra isanalizavus si varijanta ir iverinus kaip nenaudingas, geriau suvalgyti es ir palikti ja kaip po 2 ww taip pratempus iki kol gales susidoroti su Brics. galyma sunaikinti Kirchners, bet tada reiketu sunaikinti visa Brazilijos ministru kabineta, nes prezidente 1 neiko nesprendzia.

     Atsakyti
  • 2014/10/20 at 01:25
   Permalink

   Gal todėl, kad pinigai yra tik prekių mainų priemonė ir realiai, nesukūrus prekės, jie neturi jokios vertės. Jei pinigų masės didinimas būtų subalansuotas tarp vartojimo ir gamybos stimuliavimo, tai gal ir galima būtų pasiekti rezultatą. Tačiau už paskolas yra imamos palūkanos kurios nestimuliuoja nei gamybos nei vartojimo. Jeigu paskola atlieka stimuliavimo funkciją, tai palūkanos už ją atlieka slopinimo. Be to tai dar labiau pučia pinigų masę, kadangi atsiranda būtinybė naujos pinigų emisijos palūkanoms padengti, tuo pačiu nuvertėjant pinigui prekės atžvilgiu ir tai tolygu piniginės vertės vagystei. Galit kiek norit įsivaizduoti jog uogienes iš sandėliuko vogsit amžinai, tačiau realybėje sandėliukas nėra begalinis.

   Atsakyti
   • 2014/10/20 at 10:37
    Permalink

    Šiuo metu pasaulio ekonomika yra dvilytė. Yra finansų ir realusis sektoriai. Ta takoskyra tokia ryški atsirado po 2009 metų sukrėtimo. Tai, kad mes matome Europos ir Amerikos bilijardines emisijas, tai visai nereiškia, kad jos pasiekia realų sektorių. Pinigai tiesiog nukreipiami finansinės sistemos mechanizmams ir jau beveik nebeįtakoja nei valiutų kursų, nei infliacijos. Pinigų kiekis realiąjam sektoriui yra griežtai ribojams. Bankai tarsi atsiriboja nuo visuomenės. Tą mes matome net ir Lietuvoje iš skandinavų bankų elgiasio, kai uždaromi bankų skyriai, beveik neišduodamos paskolos ir tt.
    Klasikinėje ekonominėje teorijoje maudojama tokia metafora – 'pinigai, tai ekonomikos kraujas'. Turima galvoje, kad pinigai yra ekonomikos įrankis, kuriuo pasinaudodami žmonės gali daryti verslą, o valstybė rinkdama mokesčius patenkinti visuomenės saugumo ir socialinius poreikius.
    Šiuo metu viskas pasikeitė, pinigai tapo valdymo įrankiu ir tie kas valdo pinigus, tie valdo visą ekonomiką, visą realų sektorių ir net visuomenės saugumo ir socialinius poreikius. Valstybė jau ne finansinio sektoriaus užsakovė, o nuolanki vykdytoja.
    Kad ir kaip atrodytų keista, sandėliukas yra begalinis, jei žiūrėsi tik iš finansinio sektoriaus pozicijų.

    Atsakyti
    • 2014/10/21 at 23:26
     Permalink

     Suprask, siu dienu finansai nera mokslas, tai plesimas. Visi kreditai isduodami su palukanomis, tarkim isleista 1000 piniginiu vnt uz 10proc, skolinikas kazka perka, o pardavejas atnesa tuos 1000 i banka, bankas dar karta paskolina ir tt. po metu sugrazinus palukanas pinigu rinkoje lieka maziau, supranti ka noriu pasakyti????………..kazkam skolos neiseis grazinti nes rinkoje nera tiek pinigu, zinai toki zaidima kai einama apie kedes kuriu yra 1 maziau nei zaideju? Sita schema veikia abiejuose sektoriuose ir kas, abu veda i akligatvi. Daugelis bankrutavusiu Walstreet bankiniku tyrime prisipazino, kad patys nebezinojo kodel neveikia finansines schemos uz kuriuos yra suteikti Nobelio apdovanojimai ir aiskiau budavo kada nueidavo pas burtinike…..

     Atsakyti
     • 2014/10/24 at 15:06
      Permalink

      Šiuo metu vakarų šalyse, kurios emituoja pinigus pačios arba priklauso tai sistemai, palūkanos yra praktiškai nulinės. Jau galvojama apie neigiamas palūkanas. Tai yra tu paimi kreditą, jį laiku gražini, o bankas tau primoka. Va tokie bajeriai.

      Liaudiškai paaiškinus, tai finansų sistema veikia taip: tu nupieši ant languoto popieriaus 10 litų (emituoji milijardą $), pasiimi kirvį (įpareigoji specialiąsias tarnybas, armiją ir laivyną) ir eini pas kaimynką (Rusiją) malkų (dujų ir naftos) pirkti. Kaiminka sako eik tu na su savo popierium, tu tada užsimoji kirviu (mes tau qurva surengsim Maidaną Redskvere) ir kaiminka sako imk kiek reikia, kaip gražiai nupiešei.

      Atsakyti
      • 2014/10/25 at 17:11
       Permalink

       Nuliniu palukanu kreditoriui nebuna, uz laikomus pinigus bankas klijentus apkrauna mokesciais, bankas visada pliuse, visa kita taip.

 • 2014/10/13 at 19:02
  Permalink

  Tokio lygio ne, bet apie nykstancia LIetuva jau yra daug prifilmuota, zinoma pas mus taip baisiai ir taip masiskai nera, is principo gimtine musu nedidle, galyte pakeliati ir patys gyvai pamatysite, as tokius vaizdus jau maciau.

  Atsakyti
 • 2014/10/13 at 12:38
  Permalink

  Norėjau paklausti Rolando ir jo komandos ar užtektų jiems kūrybinės galios sukurti dokumentinį filmą apie Lietuvą, kaip Michalkovas apie Rusiją?
  youtube.com/watch?v=nwG_-jI40C0

  Atsakyti
  • 2014/10/13 at 15:56
   Permalink

   geras filmas. ir viskas dėl puikiai dirbančios britų žvalgybos.

   Atsakyti
 • 2014/10/11 at 12:34
  Permalink

  Pasiekti rezultatą ir likti nematomu, va kur aukštasis pilotažas.

  Atsakyti
  • 2014/10/11 at 19:32
   Permalink

   Anksciau ar veliau galai islenda is vandens, o dziaugtis padarius nieksybe ir suverst kalte kitam, nematau cia didelio heroizmo, nieksybe ir liks nieksybe, taip ir velniui galyma pradet melstis. Prasidejus Prancuzijos revoliucijai, Robespjeras pasake, stai siandien dievas mire ir visi gaqlvojo, kad suvarge bedziai sukilo pries tironija, o praejus kuriam laikui viskas iskilo i viesuma, revoliucija organizavo bankininkai kuriems karalius nebesugebejo grazinti kreditu, patikek Mantai sita istorija man neatrodo aukstasis pilotazas kaip ir kitos revoliucijos ar sukelti karai. Po kiekvieno konflikto yra pateikiamas auku skaicius, is principo tai tik numeriai del kuriu daugelis nesusimastom, bet juk po kiekvienu skaiciumi yra atskiras neikainuojamas zmogaus gyvenimas…..

   Atsakyti
 • 2014/10/11 at 12:33
  Permalink

  Neblogai dirba britų žvalgyba – per 100 metų 2 kartus sugriauti Rusiją neprastas rezultatas.
  Visi giria Reiganą, bet priskiria jam svetimus nuopelnus.

  Atsakyti
 • 2014/10/11 at 08:57
  Permalink

  Obama supranta su kuo turi reikalą.

  Kai žiūriu į mūsų lietuviškų partijų sąrašus ir ypač pirmąjį dešimtuką suprantu ir aš.
  Suprantu kai žiūriu į tą Seimo pusę, kuri išrinkta pagal partinę rinkimų sistemą.
  Suprantu, su kuo turim reikalą.
  Savo laiku jie tiesiogine prasme…

  Atsakyti
  • 2014/10/11 at 11:12
   Permalink

   Cia viskas is vadovelio, o kur karaliska seima kuri kuravo piratu plesimus. Manai, kad tu maufakturu savininkai turejo begaline itaka, didelius kapitalus, kuriuos bankininkai svajojo pasiglemzti, ten buvo konkurencija ir is kur atsirado sutartis apie darbo laika, kad neuzversti rinkos begale produkcijos ir visiems nebankrutuoti, bei apribojimai gamybos masinu tobulinime, o kare su Napoleonu visi priartejo prie bankroto, tuomet dar ivyko tokia garsi istorija kada Rotsildai Londono birzoje paskelbe melagingus gandus apie Napoleono pergale Vaterlo musyje, praktiskai turto ir akciju verte nukrito zemiau grindu ir Rotsildas sekmingai pasinaudojo supirkdamas pagrindinius aktyvus uz skatikus. Taigi ne viskas taip paprasta su tuo Britanijos kapitalistu luomu. Jie daugumoje atsirado is didiku, karaliskas dvaras tai ivertino nelabai palankiai apkraudamas juos dideliais mokesciais. Bet pagrindinis klausymas is kur tie pinigai???? o ju buvo daug ir cia zvilgsnis krypsta i kolonijinius plesimus, trumpai pazvelkime i tokia West India Company, ji turejo ir savo ginkluotasias pajegas, bet taipat turejo ir karaliskos kariuomenes palaikyma, panasiai kaip siomis dienomis kokia Uab Maxima isiverztu i Irako teritorija ir ji plestu abieju kariuomeniu pagalba, tokia pat situacija vyksta ir siandien, tik kitokiame transnacionaliniu korporaciju formate, viskas atrodo labai miglotai ir jei pradesi aiskinti apie tai, busi apsauktas samokslo teoriju kureju, o tie Kauno banditai net palyginus su Britanijos koloniju ekspanciju pradzia, atrodo kap dryzuotos avelse kurios gincinosi kam esti zole, o kam siena. Korporacijos randasi pries paskutineje piramides eileje nuo virsaus, o valstybes pacioje apacioje ir mums visokio plauko teoretikai drumscia vandeni skiesdami kuris is masonu klubu randasi pasaulio olimpe.

   Atsakyti
   • 2014/10/11 at 12:30
    Permalink

    Aš kalbu iš esmės, o jūs dėstot faktus. Reikia žvelgti į faktų visumą ir daryti išvadas. Padarius teisingas išvadas jau galima jomis vadovautis, nes priešingu atveju jums vadovaus kiti.
    Pvz. Stalinas tas išvadas padarė, o Gorbačiovas ne, jis matyt buvo britų šnipas:) arba šiaip psichinis ligonis.

    Atsakyti
    • 2014/10/11 at 18:02
     Permalink

     Klausyk Mantai, tu taip pat daug prirasei istoriju apie versla ir politikus, mano patirtis liepia paaiskinti schema istoriniais ivykiais, kitaip bus sausa statistika ir nereikia aiskinti labai sudetingai nes ir taip viskas supinta, kaikas tai bando paaiskinti finansu mokslu, deja ten mokslo maza ir tenka kliautis intuicija, juk bankai ir fondu birzos turi neivardinta preferencija pries ta versla kuris gamina realu produkta, pvz bankai neturi tiek pinigu kiek jie virtualiai paskolina, bet ir tie nesantys pinigai nesa dividendus, o birzos pagrinde pardavineja to ko nera arba kas turetu galbut atsirasti ateityje, taip vadinamais fjucersais. Daug kas sako Stalinas suprato kapitalizmo struktura, klausymas per kiek laiko suprato, kiek laiko jis lauke kol siautejo zydai Trockio pasekejai vykdydami bolsevizmo terora sssr, naikindami Rusijos piliecius be gailescio ir su pasimegavimu ir dar padejo savo finansuotojams is uzsienio ekonomiskai plesti Rusija, tas kosmaras truko 20 metu iki 2 pasaulinio karo pradzios, mano senelis butu pasakes Stalinui dasuto per 20 metu, o Gorbaciovas buvo kvailys kaip ir daugelis is musu, kurie tikejo mitais apie demokratija ir kapitalizma. Del vadovavimo gyvenime viskas daug paprasciau, savo vadovui darbe nepaaiskinsi, kad jis tavim naudojasi kaip vergu arba budamas imones savininku nepaaiskinsi politikui, kad ju sukurti dideli mokesciai tavo versla zlugdo, o uzsienio kompanijos cia turi dideles preferencijas kaip pvz draudimo rinka. Uzsienio kompanijos ateje sudare kartelinius susitarimus ir taip pakele draudimosi kainas Lietuvos vezejams, kad daugelis is ju pasinaudojo draudimo paslaugomis is Rusijos, tada tos draudimio kompanijos per politikus inicijavo istatymu pataisas, kad Lietuvos juridiniai ir privatus asmenys privalo draustis tik Lietuvoje ir jei transporto priemone nedrausta Lietuvoje, ji Regitroje isregistruojama. Rusijoje sunkvezimi su priekaba galyma buvo apsidrausti uz 2500lt metams Lietuvoje uz 6000 lt, tarp kitko tos uzsienio draudimo kompanijos idarbine turi tik keleta oficialiu darbuotoju, o visas agentu kolektyvas perkasi patentus is savo kisenes. Dar ju planuose gvildenama ideja sunaikinti paskutini nacionalini draudeja Lietuvos draudimas, tie uzsienio veikejai cia jauciasi kaip namie, nes daugelis politiniu prostituciu pasiruose vykdyti ju uzmacias del asmenines naudos. Nezinau kas pas mus Stalinas, kas Gorbacdiovas, bet zinau, kad tauta visiskai nusokus nuo sveiko proto ir kaip avinai romiai eina i skerdykla.

     Atsakyti
     • 2014/10/12 at 18:30
      Permalink

      O tai ko tos transporto įmonės neinvestuoja į politiką? Naujiems mersedesams ir vardiniams numeriams savininkai pinigų randa, o lobizmui? Mes gyvenam pagal amerikoniško kapitalizmo taisykles, viskas yra perkama ir parduodama.

      Atsakyti
      • 2014/10/12 at 21:19
       Permalink

       Matai, leptelejus izulu atsakyma, dar nereiskia, kad viska zinai. Vietoj to, kad atrodytum sauniai, atrodai kaip pizonas, o atsakymas labai paprastas, jos neislenda is lizingo kabalos + ziauri konkurencija, o tie kurie stengiasi nenumirti, iseina is Lietuvos, jie persilpni investuoti i politikus, nes savo laiku nesugebejo nugaleti zuliku is vezeju taip vadinamos Linavos asocijacijos, bet cia butu tau perdaug laiko aiskinti, o jei butum pasidomejes, butum taip prastai neatsakes.

      • 2014/10/12 at 22:25
       Permalink

       Tai, kad žulikai yra vežėjai:) Teko turėt reikalų:) Didžioji dalis to verslo yra valdoma buvusių banditų.

      • 2014/10/13 at 00:16
       Permalink

       Banditas nesivele i transporta, perdaug vargo ir atsakomybes, jie megsta lengvus pinigus, buvo tik tie kurie uzsiiminejo kontrabanda, bet juos isgaude, liko vienetai. Jei tu turi galvoje tuos banditus kurie is Europos varo pavogtus sunkvezimius uzdeje lietuviskus numerius, tai nera vezejai, bet is principo mes kalbame max apie 2 procentus transporto kompaniju savininku su kriminaline praeitimi, o tu jau visiems nuosprendi pareiskei, kazkaip su logika striuka tavo komentare.

      • 2014/10/13 at 15:39
       Permalink

       🙂 Tie žmonės ne direktoriai ir net gal "ne savininkai"… Tokie va čia Lietuvoj Bajeriai.

      • 2014/10/13 at 17:56
       Permalink

       Labai abejoju ar pazysti bent 1 is transporto firmos savininka asmeniskai, todel tolesne diskusija apie debesys daugiau duotu naudos:)

 • 2014/10/11 at 08:36
  Permalink

  O Kaune banditai ir bankus steigė, visokiais keistais ganėtinai trumpo laiko mato pavadimu, o ir dalį jų visai ne taip senai uždarė.
  Kuo jau mes čia nuo tos Amerikos taip skiriamės:)

  Atsakyti
 • 2014/10/11 at 08:33
  Permalink

  P.S.
  O Kaune banditai net bankus steigė…
  Ar dar atsimenat tą Sekundę…

  Atsakyti
 • 2014/10/11 at 08:15
  Permalink

  Egidijau, jei gerai įsiskaitysi į mano tekstą, tai pamatysi, kad aš parašiau lygiai tą patį, ką ir jūs.
  Truputis istorijos. Visi vadovėliai rašo, kad kapitalizmas atsirado 18 a. pabaigoje, 19 a. Europoje, visų pirma Britanijoje. Kapitalistai, tai tokie žmonės, kurie pradėję pramoninę gamybą sukaupė didžiulius pinigus, didžiulį iki tol neregėtą kapitalą ir tapo kapitalistais. Deja ne. Visi žinom, kad Britanijoje yra 2 pagrindinės partijos, tai konservatoriai ir leiboristai. Leiboristai (labour – angliškai darbas) būtent ir atsirado su pramonine gamyba, tai darbdavių partija. Taip, jie uždirbo didžiulius turtus, bet jų negalima vadinti kapitalistais, nes jie nesinaudojo savo kapitalu, kaip pagrindiniu savo veiklos įrankiu. Tokius žmones galima vadinti gamybininkais. Beveik visi tokie žmonės turėdami toną aukso ar panašiai sėdėjo savo gamykloje, kabinete dažnai įrengtame virš gamybinio cecho su didžiuliais langais į gamybines patalpas. O tai kas yra kapitalistas? Jei leiboristas yra darbdavys savo darbuotojui, tai kapitalistas yra darbdavys leiboristui. Kapitalistas yra tas, kuris savo kapitalą naudoja kaip pagrindinį savo veiklos įrankį, tai bankininkas. Kapitalistai buvo jau iki pramoninės revoliucijos, tik jų galios buvo kiek mažesnės, nes buvo mažiau pinigų. Kapitalistas atsiranda tuojau pat, kai atsiranda tie, kurie dirba ir moka mokesčius.
  Kaip juokingai beatrodytų, Kauno ir kitų mūsų miestų banditus reketavusius verslininkus gamybininkus ir prekybininkus būtų galima vadinti kapitalistais. Jie ne tik rinko mokesčius, kaupė kapitalą, bet ir savo kapitalu naudojosi, investavo – skolindavo pinigus verslui.
  Grįžtam į Britaniją. Šioje šalyje gilios monarchijos ir feudalizmo tradicijos, todėl Kauno banditizmo scenarijus 19 a. toje šalyje neįsivaizduojams. Banditų vaidmenį atliko feudalai, kurie rinko mokesčius iki pramoninės revoliucijos ir norėjo išsaugoti savo vaidmenį – iš tokių ir susikūrė konservatorių partija. Kapitalizmas Britanijoje negimė, ten kaip buvo, taip ir liko absoliutizmas.
  Visai kitas reikalas Jungtinės Amerikos Valstijos. Čia nebuvo jokių tradicijų ir jokios nusistovėjusios tvarkos. Žemės ten derlingos, staigiai didėjo žmonių skaičius. Susikūrė tūkstančiai miestų. Centrinė valdžia valstijos ir Vašingtono lygiu buvo pakankamai stipri. Pradedami rinkti mokesčiai. Žmogus dirba, ateina laikas mokėti mokesčius už žemę, o nėra iš ko, nes iššvaistė su mergom tavernoj, todėl eina į banką ir pasiskolina. Lygiai ta pati istorija su fabrikantais. Lygiai ta pati istorija ir su pirmaisiais naftos telkinių eksploatuotojais. Skolinasi visi. Gimsta kapitalistai. Kapitalistų apetitas auga, žmonės jiems prasiskolina, jie nusavina žemę ir verslus. Užgrobia pelningiausią verslą – naftą. Kapitalistai tokie galingi, kad rakėm pastato net pačią centrinę valdžią Vašingtone ir įsteigia rezervo sistemą. 20 a. pirmoje pusėje JAV prasideda didžioji depresija. Kapitalistai paėmę žemę ir verslus nežino ką su jais daryti, žmonės nenori dirbti ant svetimos žemės, o verslininkai nenori dirbti bankui. Kapitalistai jungia užgrobtus turtus, atsiranda korporacijos. Vyksta savotiška socialinė revoliucija – vis daugiau nuo žemės ir verslų nuvarytų žmonių tampa gerai apmokamais korporacijų darbuotojais. Tie žmonės leidžia savo uždirbtus pinigus, kuriasi smulkus verslas – kirpyklos ir tt. Susiformuoja vidutinioji klasė. Šiaip ne taip viskas susitvarko.
  Grįžtame į 19 a. pabaigą, į kapitalizmo atsiradimo laikus. Kapitalistai ne tik lobsta iš prasiskolinusių žmonių, bet ir kovoja tarp savęs. Net mažiausiame Amerikos miestuke tuo metu mažiausiai 7 bankeliai. Tarp jų atsiranda tie, kurie pradeda kontroliuoti nepaprastai pelningą naftos biznį ir iš 7 bankelių belieka 2 ar 3, o su laiku ant visų jų visoje JAV teritorijoje atsiranda vienodos iškabos. Viskas pereina į vos kelių kapitalistų rankas.
  O tie kapitalistai tai ne šiaip sau vaikinai, savo laiku jie pakasė tiesiogine prasme tūkstančius naftos gręžinių savininkų.

  Obama supranta, su kuo turi reikalą.

  Atsakyti
 • 2014/10/10 at 19:10
  Permalink

  Dėl JAV lyderystės. Kas jums čia keisto, kad Amerikos prezidentas kalba apie lyderystę pasaulyje.
  Truputis istorijos. Imkime pastaruosius du šimtus metų. Europoje nuolat vyko karai, nes nuolat kariavo europiečiai monarchai – danai, švedai, rusai, austrai, norvegai, lenkai, austrai, vokiečiai, italai, britai ir tt. Britus labai nervino prancūzų, kaip Europos lyderių vaidmuo ir jie ten sukėlė revoliuciją. Prieš 200 metų Prancūzija tapo britų kolonija. Paskui britai panašiai (lygiai taip pat) pasielgė ir su Rusija.
  Britus galima sąliginai laikyti anglies amžiaus viešpačiais. Atsiradus garo mašinoms Viktorijos laikais jie pasiekė savo galybės piką. O amerikonus galima vadinti naftos amžiaus viešpačiais ir tas amžius tęsiasi iki šiol. Jie pirmieji pradėjo masiškai eksploatuoti naftos telkinius ir šiam naujam kurui pritaikė savo technologijas. Amerikos elitas yra naftos elitas. Visi JAV bankininkai (dabartiniai pasaulio viešpačiai) iškilo 19 a. antrojoje pusėje ant naftos bangos ir jau 20 a. pradžioje Amerikoje jiems pasidarė ankšta. Jie pradėjo dairytis į likusį pasaulį ir pirmiausia į Europą, nes europiečiai buvo viską užgrobę. Pasaulis buvo pasidalintas. Nuvažiuoja amerikonas BIZNISMEN į Aziją ar Afriką, o ten jam sako eik pas anglą, prancūzą, vokietį, olandą ir tt. 20 a. pradžioje europiečiai monarchai eilinį kartą sugalvojo pažaist karą, o čia tik pyst ir iškrenta jiems visiems juoda Amerikos korta su giltine, krenta kaizeris, krenta caras – viskas jau ne taip – į smėlio dėžę atėjo chuliganas iš gretimo kiemo ir išvaikė visus vaikučius.
  Žodžiu JAV gudriai pasinaudojo aplinkybėmis ir per pirmą pasaulinį karą atsikratė didžiosios dalies europiečių konkurentų, bet liko britai…
  JAV bankininkai labai norėjo Europietiško aukso, o kaip jį gauti? Bandė kariauti, bet kariauti labai brangu, tuo jie įsitikino Rusijos tolimuosiuose rytuose tuoj po pirmo pasaulinio, o ir ne bankininkų darbas Rusiją ir Europą plėšti karinėmis priemonėmis.
  Ir sukūrė jie planą chuliganą. Visaip kaip stiprino Vokietiją (Hitlerio Reichą), visaip kaip stiprino Rusiją (Stalino CCCP) – ir ten, ir ten statė gamyklas, rėmė rėžimus kreditais, palaikė jų ideologinę priešpriešą. Galiausiai atsitiko tai, kas ir turėjo atsitikti. Prasidėjo karas, britai puolė ant kelių ir prasiskolino Amerikai, lygiai taip pat ant kelių puolė vokiečiai, o rusai mokėjo auksu. Per ir po II karo tūkstančiai tonų aukso iš Europos ir Rusijos buvo išgabenta į JAV ir kur jis dabar yra vienas Dievas ir JAV bankininkai žino.
  Grįžtam prie Amerikos prezidento ir jo kalbų – a tai kaip jis turėtų kalbėti, jis gi bus nesuprastas tų beprotiškai turtingų ir visiškai juokų nesuprantančių dėžių iš JAV rezervo fondo. Obama gal ir juodaodis, bet tikrai ne toks durnas, kaip gali pasirodyti….
  Jei bus norinčių platesniam komentarui apie JAV bankininkų pshichologinį portretą ir istorines jį nulėmusias priežastis, tai parašykit – pakomentuosiu jei kam įdomu. Bus aiškesnis pasaulio vaizdas.

  Atsakyti
  • 2014/10/10 at 23:15
   Permalink

   Obama yra tik spana pasauliniu korporaciju karu schemose, jis pasiuntinukas pakomentuoti ka nusprende galingieji. 2012 Jav senatas paskelbe audita apie fed rezervo veikla, emituota be leidimo virs 16 trilijonu Jav doleriu, tiek pat kiek Jav skola. Fed rezervo atstovas i visus senatoriu klausymus apie pinigu atsiradima, ju paskirti ir kur jie dejosi atsake nezinau, kitaip tariant jiems nusispjaut ant Jav valdzios nes Jav valdzia yra mulkiu saika ir tu man dar aiskini apie Obamos pagristas mintis, Jav verslo interesa Europoje, karus vardan ko? Tu gal pamirsai, kad tai ir mus liecia, jie tais pinigais nupirko beveik visas salis, tave ir tavo ateities palikuonis su visomis blusomis ir jei tu jiems busi nenaudingas jie tave pasalins kaip nereikalinga slamsta. Jav yra tik orangutangas, kuris slaistosi su vezdu, kad likes pasaulis butu sukalbamesnis.

   Atsakyti

Leave a Reply

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.