Škotijos referendumas.R.Paulausko versija

2014 09 18
Škotijoje vykusio referendumo dėl suvereniteto proga Kovo 11-osios Nepriklausomybės Akto signataras pateikia vieną iš galimų šio referendumo motyvacijos versijų. Dabar pasaulyje cirkuliuoja galybė niekuo nepadengtų popierinių pinigų. Prisiminkim II-ojo pasaulinio karo istoriją, kada visas pasaulis savo santaupas nuo nuvertėjimo gelbėjo per Šveicarijos franką. Jei Škotija taptų nepriklausoma, susidarytų prielaidos atsirasti laisvai nuo skolų naštos valiutai…

12 thoughts on “Škotijos referendumas.R.Paulausko versija

 • 2014/09/23 at 11:34
  Permalink
  o čia neblogas filmukas kaip maždaug atrodė mūsų Mc.
  Tik čia režisūra prasta. Toks husaras niekada nesikaudavo žirgui stovint. Čia lenkų filmas, tai iš kur jiem žinot, kaip lietuviai kaunasi. Mūšio metu žirgas visada eidavo risčia arba šuoliu. Pirmiausia husaras naudodavo ietį, su kuria iš eigos nukaudavo priešininką. Ietis buvo vienkartinis ginklas pirmam smūgiui. Ietį palikdavo priešininko kūne, dažniausiai galvoje ir toliau naudodavo pagrindinį ginklą. O jų būdavo pačių įvairiausių, tačiau tai būdavo palyginti trumpas smogiamasis arba kertamasis ginklas. Karys pats pasirinkdavo sau tinkantį – įvairūs rytietiški kardai, europietiški lenkti kardai (rytietiškų kopijos), įvairių rūšių kirviai, vėzdai ir tt. Paprastai jau po pirmo smūgio ietimis priešo gretose kildavo panika. Kraujo fontanai, riksmai, klyksmai, dejonės ir toje makalynėje nesustodami jodami dideliu greičiu visus žudo husarai – dar dėl savo greičio ir sparnų jie buvo vadinami skrajojančiais (sparnus naudodavo ne visada ir ne visi kariai).
  Vienos mūšyje turkai naudojo klasikinę savo taktiką, kurios dėka užkariavo pusę pasaulio ir beveik pusę Europos. Turkija tuo metu turėjo galingiausia ir moderniausią kariuomenę pasaulyje. Kelių lygių mobilios artilerijos ir šaulių puolimo taktika leisdavo laimėti mūšius praktiškai be aukų ir be nuostolių. Bet…
  Europa susimetė ant lietuvių.
  Atjojo 10 tūkstančių lietuvių husarų iš Ukrainos, Gudijos ir Lietuvos/Latvijos dabartinių teritorijų. Tie pabaisos įsiveržė į priešo gretas ir iškapojo 100'000'tinę elitinę sultono kariauną.
  Nu paskui austrai mums už tai atsidėkojo, kai draskė Lietuvą kartu su prūsais, rusais ir švedais… Tokia ta istorija.

  Kaip tokie husarai būdavo treniruojami. Išpjaudavo jauną uosyną su lyg žmogaus ūgiu. Įskeldavo viršūnes ir ten įstatydavo pagalius minkšto medžio ir pirmyn – mosuok visą dieną tarp tų kuolų šuoliu, kol žirgas tavęs nepaneš. Tėvas pasakoja, kad jo dėdė mano dedelio brolis nėjo į kolūkį, gavo kalėjimo, o paskui buvo priverstas dirbti prie melioracijos. Tai jis tokiu husaro kardu krūmus kirto… Sako, kad vienu smūgiu visą karklą iš kelmo nukirsdavo. O škotai sau marširuoja… Jų niekas nevertė į kolūkį eiti.

  Atsakyti
 • 2014/09/23 at 10:21
  Permalink
  Nuoroda, kaip tie Mc sutinka karalienę:) viename iš pačių škotiškiausių miestų.
  Kiek jų, kokie jie ir tt…
  Nereikia pamiršti, kad tokie karalių sutikimai vykdavo ir Lietuvoje 300 metų atgal, kai išjodavo eskadronai husarų sparnais pasipuošę, o elitas rengdavo procesijas:)
  Vizualiai bus lengviau suprast visą esmę. Tai daugiau nei tradicijos…

  Atsakyti
 • 2014/09/22 at 14:13
  Permalink

  graziai dar pasakei balansuojanti, jeigu taip butu.. tai visai geras variantas, deja realybeje..(nenoriu sakyt negraziu zodziu) greiciau Baltarusija momentais buna pabalansuojanti, kai yra proga..

  Atsakyti
 • 2014/09/21 at 13:48
  Permalink

  Nemanau, kad kol laikosi Anglija palyginti gerai, skotams yra protinga atsiskirti, ekonomines krizes akivaizdoje, referendumo rezultatai butu buve visai kitokie.
  Cia gal nelabai i tema, bet ar dar imanomas toks variantas, ar kokia vizija, kad Lietuva ateityje sugebetu vel issikovoti "savo vieta po saule", ir taptu viena is tu valstybiu su kuriom ne tik Latvija ir Estija, bet ir Rusija bei Anglija butu priverstos skaitytis? ar ir toliau piesiama tokia ateitis kaip mazytes, silpnos nuolatos balansuojancios tarp rytu ir vakaru, ar ka pasakys" vyresnysis brolis" valstybeles..

  Atsakyti
 • 2014/09/20 at 14:25
  Permalink

  Ir dar Rolandas kalbėjo apie krizę finansinę.
  Realiai nėra jokios krizės. Ji yra virtuali, tai tiesiog gudri schemelė melžti visus, kurie ne prie chebros.
  Sveikinu visus tautiečius, atrodo mes pagaliau prie chebros prisirašėm.
  Dabar Putinas renka savo chebrą, tai panašu, kad greitai bus 2 chebrų drakė rimta.
  Gaila žmonių iš 'brics' šalių, karo gal ir nebus nebus, o nelaimių baisu net pagalvot:
  Ligų epidemijos, gamtos kataklizmai (žemės drebėjimai ir tt., kaip kad buvo su Japonija), socialiniai sukrėtimai iš vidaus ir kiti baisūs dalykai.

  Atsakyti
 • 2014/09/19 at 23:27
  Permalink

  Na, referendume laimejo kurie balsavo NE. Rezerviniu valiutu artejancios krizes atveju Rolando issakyta teorija turi pagrindo, bet speju tie zydu finansistai, kurie paverge pasauli sia pinigu sistema, turi primityvesni sprendima ka daryti, rezerviniu valiutu griuties atveju. Pries kelis metus, ivykusiamia zydu Chabato judejimo suvaziavime Niujorke, Izraelio premjerasSaronas pareiske, mes tokiu greiciu gauname pinigus, kad pasaulis nespeja pagaminti siems pinigams produkcijos, todel mes nupirksmie Lenkija, Ukraina, rytu ir vakaru Europa, Rusija ir galiausiai likusi pasauli…. kazkas ir dabar man mintyse sufleruoja, kad ta musu tautos referenduma mes prakisome ne be siu vertelgu pagalbos.

  Atsakyti
 • 2014/09/19 at 21:24
  Permalink

  Kad suprasti visą šitą istoriją su Škotijos referendumu reikia suprasti, kaip Škotija prarado nepriklausomybę.
  Ilgus šimtmečius Anglijos ir Škotijos jėgos buvo beveik lygios.
  17 a. antroje pusėje, 18 a. pradžioje Anglijos karalius iškasė griovius ir nusausino didžiulę teritoriją salos pietryčiuose, Anglijos
  gyventojų skaičius stipriai išaugo. Dėl šios priežasties atsirado jėgų persvara ir škotai 18 a. pradžioje buvo priversti sudaryti uniją, o praktiškai buvo okupuoti. Škotai buvo laikomi mužikais ir dirbo visus juodus darbus, nes labai sunkiai gyveno.
  Man teko dirbti UK ir Anglijoje (toje nusausintoje dalyje), ir vėliau Škotijoje, tas požiūris į paprastus škotus išliko iki šiol. Jei neturi pavardės su priedėliu Mc, tai ir škotai kurie turi šį priedėlį laikys tave praščioku.
  Jūs tikriausiai esate girdėję apie Britų sąjungą. Tai tokia sąjungai, kaip ir yra, kaip ir jos nėra, o realiai tai yra viena iš pačių įtakingiausių pasaulio politinių, finansinių ir karinių organizacijų. Ten kur eina britai, visada eina ir kanadiečiai ir australai, ir tt. žodžiu viską ten valdo Britanijos karūna.
  Škotija jei ir būtų atsiskyrusi, vistiek būtų likusi toje sąjungoje:)
  O jums teko girdėti apie Škotijos banką? Tas bankas vienas iš pačių didžiausių visame pasaulyje. Tai va jis yra visų tų Mc bankas, kurie pardavė Tėvynę ir savo Tautą, panašiai kaip mūsų bajorai:) – pradžioje Lenkijos karūnai, o paskui Rusijos carui, tik skirtumas tas, kad caras mirė, britų karūna gyva iki šiol.
  Mano giminaičiai praeityje buvo tarp tų pardavusių Tėvynę (mūsų Mc:), gavo labai geras pareigas 19 a., tarnavo carui net Persijoje ir tt.
  Sunku patikėt, bet buvo ir tarp tų, kurie tą carą ir nuknekcino. Paskui prasidėjus trockistų naikinimui bėgo į Lietuvą, ir net gavo pensiją mėnesinę iš raudonosios Rusijos, tiek, kiek uždirbdavo ūkininkaujantys ant 30 ha per pusę metų. Komedija.
  Žodžiu Škotijos elitas, tie Mc pamatę, kad UK yra ES užsinorėjo didesnės pyrago dalies, nes karūna labai jau skūpi pasidarė ir tas judėjimas pas juos labai rimtai vyksta jau nuo kokių 2000 metų. Viskas prasidėjo nuo britų ir škotų bankų "peštynių".
  Ir kas juokingiausia, kad atrodo Škotijos elitas gavo ko siekė ir tam prireikė tik 15 metų:)

  Atsakyti
 • 2014/09/19 at 19:19
  Permalink

  Pagarba Rolandui už versija, bet yra galingas psichologinis faktorius "o gal bus blogiau nei yra dabar.." Škotijos referendumas buvo iš anksto fiaskinis.. Eiline "rimta ebola" nukreipti žiūrovus nuo realiu problemu. Tas pats turbut bus ir su Katalonija, nors prie esančiu ispanu problemu rezultatas yra 50/50.. Pas jos situacija "frozen"., kas be atsitiktų – kad bus blogiau nei dabar sudetinga įsivaizduoti. Na nebent reanimuos seniora Franko 😉

  Atsakyti

Leave a Reply

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.