Kazimieras Juraitis. Žydrasis maras. Ar yra jam priešnuodis?

Linkevicius-20140910
Vienas iš dažnai matomų propagandos skleidėjų. KK nuotr.

Prieš porą metų “Discovery” rodė filmą apie geriausiai prisitaikiusių parazitų dešimtuką. Pirmoje vietoje – toksoplazma – grėsmingiausia. Šio mikroskopiškai mažo parazito šeimininkas platintojas – katės. Toksoplazmai vystytis reikalingas tarpinis gyvūnas – žiurkės. Pakliuvusi į žiurkės organizmą, toksoplazma išskiria medžiagas, kurios pakeičia žiurkės smegenų veiklą taip, kad katės šlapimas gyvūnėliui tampa malonumo dirgikliu. Taip toksoplazma tampa žiurkės smegenų ir kūno šeimininke. Gyvūnėlis pradeda ieškoti katės šlapimo, žinoma pakliūva katei į pilvą ir pražūva, užtat toksoplazma grįžta pas šeimininką – katę, taip užbaigia savo vystymosi procesą. Prasideda naujas ciklas.

Panašiai veikia ir žydrojo maro virusas. Tai mutavęs rudojo ir raudonojo maro hibridas. Rudojo maro virusu buvo apkrėsta nacistinės Vokietijos, Italijos visuomenė. Raudonojo – TSRS, Kinijos, Kampučijos teritorijų žmonės. Abu šie virusai veikė panašiai: sunaikina savisaugos instinktą, smegenų centrus, atsakingus už dorovę, moralę, įperša aukoms naują vertybių sistemą, kurios tikslas platinti virusą. Naudojamos bet kokios priemonės. Visi neapkrėstieji ligoniams sukelia neapykantą. Infekuotieji naikina viską, kas kelia grėsmę viruso plėtrai. Galiausiai jie susinaikina, arba visai nusilpsta, o virusas laukia palankių sąlygų.

Žydrasis maras

Ligonis darosi irzlus, nepakantus kitokiai nuomonei. Jį erzina tautinė simbolika, traukia žydra spalva. Jam atrodo, kad visi kitaip mąstantys – priešai. Laisvą mintį, neapkrėstą žydruoju maru, jis neigia, atmeta ir šmeižia. Kadangi virusas paveikia aukos smegenis, ligoniui maro platinimas tampa gyvenimo tikslu. Kas tą tikslą pasiekti trukdo – šeimos sampratą ir jos instituciją, tautinį identitetą, savą valstybę – negailestingai naikina.

Sunaikinęs savuosius, jis griebiasi kaimynų.

Kaip liga plinta? – Per masinės informacijos priemones.

Gydymas ir ligos profilaktika

Nepagydoma. Jokie sveiko proto argumentai ligonio neveikia. Pradėjus su ligoniu diskutuoti, prarandami didžiuliai pozityvios energijos kiekiai. Kad to išvengtume svarbu laiku ligą atpažinti. Parodykime tautinę trispalvę vėliavą. Jei sutrinka – galima atsargiai prasitarti, kad Jūs nepritariate tautinės simbolikos keitimui į žydrą. Dažniausiai to pakanka, kad ligonis įnirštų ir pradėtų Jus plūsti, baksnoti į veidą žydra neužmirštuole, gąsdinti karinėmis bazėmis ir branduolinėmis raketomis.

Tokiu atveju nerekomenduojama ginčytis. Reikia spinduliuoti meile, atjauta ir kantrybe. Galite užduoti papildomų klausimų. Kas svarbiau – būt lietuviu ar europiečiu? Jei atsakymas – europiečiu – daugiau neklausinėti. Ar patinka, kad valstybinis paštas jau vadinamas „pay post“. Jeigu atsakymas teigiamas – daugiau neklausinėti. Paklauskite nuomonės apie Estrelos rezoliuciją, juvenalinę justiciją. Atsakymai, neigiantys šimtmečiais suformuotą požiūrį į tradicinę šeimą ir santuoką – gali būti žydrojo maro požymis. Svarbus klausimas – ar žodį rašyti iš didžiosios, ar iš mažosios raidės. Jei didžioji raidė sukelia įniršį – daugiau neklausinėti. Koks požiūris į referendumą dėl žemės pardavimo? Neigiamas – žydrojo maro ligos simptomas. Ar rusai puola, kai jie tuo metu namuose arbatėlę iš lėkštučių taikiai siurbčioja? Jei atsakymas “taip” – neabejotinas užkrato žydruoju maru požymis.

Atsakymai padeda išsiaiškinti ligos eigą, tai yra ūmi ar lėtinė, įgimta ar įgyta.

Kreipkite dėmesį į individo mąstymo ir poelgių nuoseklumą. Pajutęs grėsmę viruso saugumui ligonis pradeda išradingai meluoti. Nors liga nepagydoma, bet susidarius nepalankioms aplinkybėms, virusas prisitaiko ir mutuoja, priderindamas naujai aplinkai ligonio mintis. Atsiranda iliuzija, kad ligonis pasveiko. Taip atsitiko su raudonojo maro virusu. Žuvus šio viruso sukurtai terpei, jis mutavo į žydrąjį. Todėl ligoniai, puikiai tarnavę raudonojo viruso sukurtai sistemai, taip pat uoliai tarnauja žydrajai. Tyrimais įrodyta, kad infekuoti žydruoju virusu ligoniai puikiai gali tarnauti bet kokiai valdžiai.

Atpažinus žydrojo maro virusą, nereikia pasiduoti nerimui ar baimei. Vienas iš svarbiausių veiksnių, užkertančių kelią jo plitimui – sveikųjų visuomenės narių konsolidacija, vienas kito palaikymas.

Profilaktinės priemonės

Tautinės simbolikos naudojimas, tautinių dainų dainavimas, valstybinio suvereniteto stiprinimas. Svarbu užsiimti veikla, vienijančia ir mobilizuojančia sveikus visuomenės narius bendram tikslui.

Virusas plinta per masinės informacijos priemones, laikraščius ir televizoriaus ekranus. Žydrojo maro skleidžiama propaganda nuodija gyventojų smegenis, todėl ilgainiui jie praranda atsparumą viruso infekcijai. Tyrėjai įrodė, kad reikalinga laisva, radikali mintis, kuri žydrojo maro virusą veikia pražūtingai, sterilizuoja aplinką.

Tik veikdami kartu galime įveikti šį užkratą. Išlikdami vieningi, susitelkę – siūlykime sveikus kandidatus į valdžią. Tik taip galime išlikti savimi ir atsispirti virusui.

Tai ir yra pražūtingo žydrojo maro priešnuodis.

17 thoughts on “Kazimieras Juraitis. Žydrasis maras. Ar yra jam priešnuodis?

 • 2015/07/24 at 16:36
  Permalink

  pasiklausiau keleta naktigoniu , pazejau keleta Rolando monologu ir ..prabudau. man jau nemazai metu ir as buvau daugiau savanaudis kapitalistas negu kovotojas, uzaugau lietuvoje, Tai man sita reiskia. Butent del bolseviku okupacijos gyvent pradejau nuo nulio. Dirbau daug . Pasodinau daug medziu, pastaciu keleta namu , uzauginau keleta vaiku- jie lietuvoje, kalba lietuviskai ir dar vis ne emigravo, As jiem taip patariu nes pats emigraves,
  Visa sa tai apie ka kalbame ir apie ka cia rasoma – susikure mano akyse, rusus as pazystu nuo 75. Jie ne puola , bet jie tokie vejo nupuciami. Man jie artimi. As suprantu / manausi/ ju mentaliteta.
  sitas straipsnis kiek kitokia tema ir tau svarbi tema .As sutinku toleruot zydruosius su viena salyga- nekiskit rankuciu prie seimos. Nesivadinkit seima, nesiverskit prie altorius ir tuo labiu ka susikuriat dviese- nevadinkit seima , nereikia. . Tikrai nereikia – palikit nors kazka kas yra sventa- patys atsiradot is seimos ir jusu egzistencija trumpalaike butent todel kad seimos kurt jus nenorite. susipainiojat tarp fiziologiju ir emociju , tarp naudos ir pareigos, tarp darbo ir malonumo. Tegu bus tai jusus pasirinkimas bet nereik to statyt ant pjedestalo .
  gal issipleciu , bet man tai jautri tema

  Atsakyti
 • 2014/10/18 at 15:23
  Permalink

  Puikus straipsnis. Tiesiai į dešimtuką.

  Atsakyti
 • 2014/09/24 at 22:52
  Permalink

  Ačiū už sveikas mintis nesveikoje ir baimės perpildytoje visuomenėje, kurią taip sumaniai valdo velniažin kokios spalvos esybės:))

  Atsakyti
 • 2014/09/19 at 08:17
  Permalink

  Ačiū Daktare
  Sutinku dėl visko, bet tik ne dėl Rusijos. Rusija tikrai puola.
  Demokratiška Rusija bando užsmaugti Lietuvą ekonominėmis priemonėmis.
  Družba neveikia, dujų kaina didžiausia pasaulyje.
  Yra akivaizdu kad rusiškais pinigais finansuojamos pagrindinės partijos.
  Nuolat vykdomi įvairūs prekybiniai karai.
  Melas šios šalies masinėse informavimo priemonėse, kad Baltijos šalyse "engiami" Rusakalbiai pilasi laisvai jau kokį 20 metų.
  O nei vienas šios šalies vadovas niekada nebuvo Lietuvoje su draugišku vizitu.
  Sakysite, kad Lietuva yra pati kalta, kad mūsų politikai išprovokavo tokią situaciją? Deja ne.
  Rusija visur taip elgiasi, net draugiškų šalių atžvilgiu, su Kazachstanu ir Armėnija, net su Baltarusija.
  Patarčiau nustot mandraut ir pradėt protaut.
  Aišku, jei dar nepaėmėt tų lemtingų sidabrinių, arba jūsų nepaėmė jų KGB kokiomis kitomis priemonėmis.
  Jie tą moka.

  Atsakyti
 • 2014/09/16 at 22:00
  Permalink

  Visuomenėje ir taip pilna kompleksuotų materialistų degeneratų, jie išmokyti rusofobiškos propogandos mokykliniuose vadovėliuose, delfiuose ir visuose kituose smegenų plovimo šaltiniuose. Jie niekada nesupras, kad 800lt minimalus atlyginimas yra pasekmė to, kad įstojome į ES… Dauguma mainstream žurnalistų, kurie nors ir sako, kad jiems niekas nemoka pinigų, už juos skleidžia propagindę dezinofrmacija, o nuo pigaus alaus apsvaigę runkeliai nuoširdžiai tiki. Mūsų valdžia vykdo prostitucinę politiką, vien dėl JAV geopolitinių interesų, kad įrengti karines bazes aplink Rusiją visai kaip ir Kryme. Pats Paulauskas stebisi, kodėl dauguma buvusių komunistų dabartinėje valdžioje pakeitė nuomonę ir propoguoja vakarus, o todėl, kad tai parazituojantys žmonės kurie valdžioje atsidūrė ne dėl pareigos žmogui, o dėl asmeninių interesų siekimo. Taip, kad lietuviai ir toliau leisis durninami alkoholizacijos ir propogandos priemonėm… Saugumo tarnybos pasirašiusios su CŽV, vykdo anti rusišką informacinį karą siekiant užtikrinti JAV geopolitiniį užtikrintumą prieš RF.

  Atsakyti
 • 2014/09/16 at 18:11
  Permalink

  Asilaiti, jūs tikras asilaitis, jei darote tokias šališkas išvadas. Juk Rolandas aiškiai sako: "-Nei į Rytus, nei į Vakarus. O čia, Lietuvoje". Straipsnis apie tai ir parašytas, kad nereikia tiems Vakarams į užpakalį lįsti. Tą seniai sako ir prancūzai (LePen), ir britai (Kameronas), ir daugelis mažesnių valstybių. Išskyrus Rytų bloko valstybes ir vokiečius. O jums jei nelenda – tai jau tik į Rusiją tokiam kelias… Per tokius kaip jūs mes ir dasigyvenom, kad šiandieninė ES yra visai ne ta ES, kokią ją kūrė Miteranas, Kolis ir Bleiras. Tai jau yra visai ne ta ES į kurią mes stojom. Bet nieko – susitvarkysim. Ačiū Dievui, yra Europoje dar blaiviai mąstančių politikų ir jų balsas tik stiprėja. Turėsim mes Europos Sąjungą – lygiateisių tautų sąjungą, o ne JAV valdomą lavoninę su vienintele perspektyva būti būsimojo karo su Rusija placdarmu.

  Atsakyti
 • 2014/09/16 at 17:32
  Permalink

  Aš tai nieko prieš jei Rusija užgrobtų Lietuvą, o visus propogandistus, oligarhus ir politikus susodintų į kalėjimą, arba ištremtų į Sibirą sodint bulvių.

  Atsakyti
 • 2014/09/15 at 15:11
  Permalink

  "Tik veikdami kartu galime įveikti šį užkratą. Išlikdami vieningi, susitelkę – siūlykime sveikus kandidatus į valdžią. Tik taip galime išlikti savimi ir atsispirti virusui."

  Ta pati dainele. Tik tvirta valdzios ranka (dar geriau – Putino ranka Lietuvoje) apsaugos mus, sveikuosius, nuo situacijos, kai privatus verslas ar privatus gyvenimas yra kontroliuojamas savininko. Tik paziurekite, kuo pavirto taip gyvendami vakarai – supuvo, prasiskolino… Neduok dieve lietuviai prades gyventi vakarietiskai. Taigi telkimes, rinkime parasus uz prisijungima prie tyrosios Rusijos.

  Atsakyti
 • 2014/09/15 at 10:11
  Permalink

  su alku lb.liudni popieriai:/serga labai rimtai, net nuorodos i si straipsni nepriima (apie video irasus jau net nekalbu))..ir kas galejo pagalvot..?

  Atsakyti
  • 2014/09/15 at 23:03
   Permalink

   O taip. Mane ten visai užblokavo. Alko paskutiniai straipsniai tai tokie, lik būtu visi Lansbergio rašyti.

   Atsakyti
 • 2014/09/15 at 09:22
  Permalink

  taiklus palyginimai.patinka jusu straipsniai,aciu.

  Atsakyti
 • 2014/09/14 at 18:45
  Permalink

  Metaforiškai tai gražiai nupieštas straipsnis, o paprastai tariant, tai neuro lingvistinis programavimas.
  Iš šių pančių ne kiekvienam pavyksta išnirti, o jei ir pavyksta, tai aplinkinis pasaulis iki graudulio "juokingas".
  Beje išlaikyti neutralumo tai pat sunku, nes aplinkui kitaip "mąstantys".
  Tai liečia kiekvieną iš mūsų.
  Dar, šis programavimas, prasideda nuo giliausių istorijos žinių pateikimo, sekant kalbos nagrinėjimu ir t.t.
  nuo vaikų darželio, mokyklos ir kitą.

  Atsakyti
  • 2014/09/14 at 23:22
   Permalink

   išsivalyk šikną ruse…tavo kosminė demagoginė marazmatika sveikų smegenų neveikia.

   Atsakyti
   • 2014/09/15 at 09:52
    Permalink

    jeigu neveikia tai ko cia drabstais purvais?

    Atsakyti
    • 2014/09/15 at 16:19
     Permalink

     Čia ne purvai o atsakymas į provokaciją.Mano neveikia,bet veikia daugumos kitų,pvz tų kurie serga rusofobija.

     Atsakyti
 • 2014/09/14 at 00:14
  Permalink

  kokia liga pats užsikrėtėte? kliedite ir dar prisidenginėjate patriotiškais jausmais.

  Atsakyti

Leave a Reply

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.