Kazimieras Juraitis. Politinė satyra. Lietuvą užvaldė isteriškų bobų gauja

russian-embassy-nato-trolling.si_
RF ambasada JAE Twitteryje „užtrolino“ NATO: „Nutekėjo paskutiniai įrodymai apie Rusijos armijos invaziją į Ukrainą! Panašu, kad tai patys rimčiausi įrodymai!“. RF ambasados JAE nuotr. „Twitter“

Iš anksto įspėju, kad straipsnio antraštė neturi nieko bendra su mielomis moterimis. Žodį „boba“ , kuris anksčiau buvo paskelbtas svetimybe, lietuvių kalbai išsaugojo Kazimieras Būga. Viena iš žodžio „boba“ reikšmių: bailus, silpnos valios vyras. Apie juos straipsnyje ir kalbėsime.

Jūs galite paklausti: kam apie tas bobas kalbėti, nejaugi vyrų neliko? Tame ir bėda. Aš būsimai mobilizacijai „už Ukrainą – vadinasi, už visą Europos Sąjungą“ ruošiuosi rimtai. Kai bus paskelbtas šūkis „už Lietuvą, vyrai“, turint omeny ES, man juk svarbu, kas mūšy stovės už nugaros. O boboms, kaip taisyklė, vaidenasi, kad jos – vyrai. Paprastai jos į mūšį nesiveržia, kitus kursto. Bet viena kita netyčia gali užsilikti po reklaminės fotosesijos fronto linijoje. Gerai, jei „slava Ukraine, Gerojam slava“ klykaus iš krūmų ar televizijos. O jei už nugaros, ir dar ginkluota? Na jau ne!..

Ciniškiausia boba (ciniškas, begėdiškas, nepadorus, nedoras – Vikižodynas) gausioje kompanijoje pavadinčiau Alvydą Medalinską. Jo kvalifikacija – tarptautinių santykių magistras, nuo 2013 m. – Lietuvos ryto televizijos laidų vedėjas. Rugjūčio 17 dieną kalbėdamas apie civilių žmonių aukas Dombase, jis bukiems mužikams žemaičių Lietuvos per radiją aiškino: kam Kijevui naikinti civilius gyventojus? Juk savaime aišku, kad tai separatistų darbas. Mat, jie, esą, nori susikurti aukų įvaizdį, kad Rytų Ukrainoje vykdomas genocidas…

Bandau įsivaizduoti, kaip mano gimtąjį kaimą šturmuoja kariai (greičiausiai tai būtų lenkai, nes būtent jiems NATO žaidimuose šiuo metu priskirtas „Lietuvos vyresniojo brolio“ vaidmuo). O aš pradedu skersti savo šeimą, kad visam pasauliui atrodyčiau kankiniu. Kažkaip sunku įsivaizduoti… Bet Medalinskas gali. Vadinasi, šiame kontekste jis – ne baili, bet sužvėrėjusi boba. Žinia – dėl pinigų savo tėvą motiną parduos, ne tik Lietuvą. Tai gal ir šeimą galėtų išpjauti? Va, vienas garsus politikas pirko skurstančiai Ukrainos armijai benzininius pjūklus. O kas juos vežė? Ar tas visos Lietuvos vardu paramą rinkęs švedas, ar Medalinskas? Informacija kažkodėl užslaptinta. Kodėl? Ir kam Kijevo armijai benzininiai pjūklai? Sukilėliams, kuriuos mūsiškės bobos atkakliai vadina separatistais, suprantama, reikia. Nes, pasak A.Medalinsko logikos, sukilėliai save ne tik išsigalabija, viens į kitą patrankomis šaudydami, bet sunaikina ir visą infrastruktūrą – elektrines, ligonines, mokyklas… Anglis kasti veikiausiai tingi, o ir laiko neturi (juk reikia žudyti savo šeimas – daug išmonės reikalaujantis užsiėmimas), viena kita likusi gyva moteriškaitė nors malkų tuo pjūklu prisipjautų. Ne, Medalinskui pjūklų nepatikėčiau. Nes su jais ne tik malkas, bet ir galvas pjaustyti galima. Tačiau sutikite, kad savo artimuosius žudyti reikia drąsos… Vargu, ar Medalinskas galėtų tai daryti… Tai ko apsimeta, bailys?.. O gal ir niekaip negali atsispirti pinigėliams –susiriesdamas meluoja pagal amerikonų užsakymą?.. (https://beta.congress.gov/bill/113th-congress/senate-bill/2277)

Nes jei pajėgi įsivaizduoti nesąmonę ir ją kartoji – tai arba ligonis, arba melagis. O jei už pinigus meluoja – tai silpnavalis. Išvada neginčijama: A.Medalinskas – boba. Ir dar melagė.

Kitos dvi itin ryškios žvaigždės Lietuvos elitiniame bobinčiuje – Lietuvos karo akademijos prorektorius, profesorius Valdas Rakutis ir Rytų Europos studijų centro analitikas Laurynas Kasčiūnas. Rugpjūčio 28 d. abu „aukščiausio lygio profesionalai“ išskalambijo žinią: pagaliau rusai išties puola, „Kremlius atidengė kortas“! Žiūrėjau išsižiojęs, kaip Кaro akademijos profesorius televizijos ekrane rodo schemas, kur tie bjaurybės rusai keliauja, kur nukeliaus, kokį koridorių sukurs. Mat, jie nori Krymą apsaugoti ir t.t., ir pan. Patikėjau. O ir kaip, žmogau, nepatikėsi, jei tau apie karą aiškina karybos profesorius? Jis juk krūvą vadovėlių prirašęs, ir ne šiaip koks nuo alaus apspangęs kaimo liurbis Valdas… Na, o analitikas Linas Krikščiūnas jam pritarė: „Dabar bandys okupuoti daugiau Dombaso teritorijų“. Ir veltui man draugai aiškino, kad tos žinios sufabrikuotos. Net straipsnį rodė, kuriame smulkiai dėstoma, kaip iš žaislinių mašinėlių buvo sufabrikuoti palydoviniai duomenys (http://rt.com/news/185148-russian-embassy--trolling/). Atstokit, Kremliaus agentai, – sakiau jiems. Nuo šiol būsiu lojalus valdžiai. Jau ir patys rusų žurnalistai pasakoja, kad pilnas Dombasas rusų kadrinių kariškių.

Draugai manieji įtikinėjo, kad ir tos žinios netikros. Rodė filmą, kaip buvo paskleista melaginga žinia apie rusų armijos puolimą (https://www.youtube.com/watch?v=N7hHbOvbf0c). Bet mane jau buvo apsėdęs juodas visiško netikėjimo rusais demonas. Ką jie besakytų – viskas melas ir propaganda.

Ir štai už savo lojalumą gaunu atlygį – rugsėjo 3d. ESBO stebėtojai pareiškia, kad Ukrainoje per pastarąsias 2 savaites nepastebėta rusų armijos (http://en.itar-tass.com/world/747948). Kaip tai suprasti, mielieji Valdai Rakuti ir Laurynai Kasčiūnai? Jei būtumėt vyrai, tai pasakytumėt visai Lietuvai, kur išgaravo tūkstančiai tankų su visa kadrine rusų armija. Jei būtumėt vyrai… Bet jūs – bobos. Begėdiškai apsimelavusios bobos…

2014 m. rugsėjo 5 d. per televiziją vykusioje specialioje laidoje apie viršūnių susitikimą ir karo Ukrainoje aptarimą kalbina Lietuvos politinį elitą: Prezidentą Valdą Adamkų, profesorių Vytautą Landsbergį, Antaną Valionį ir europarlamentarą Petrą Auštrevičių. Visi paeiliui kalba, kaip tie rusai puola, kokie jie agresoriai ir kaip mums reikia nuo jų gintis, ir kaip greičiau pasikviesti NATO, ir kokia ta mūsų prezidentė šaunuolė, ir kaip ją mylim ir didžiuojamės… žodžiu, liežuvautojų turgelis, nors jų autoritetai lyg ir neginčijami.

Bet štai žodį taria profesorius Vytautas Landsbergis: „mušama ne tik Ukraina, mušama Europos Sąjunga…kam jūs suvedžiojot, tą mūsų mergelę..Rusijoj yra tokie kultūriniai dalykai… jie savo žmonas muša – vadinasi, myli. O jei jos “į šalį nueina” – tada užmuša. Kodėl jos tokios negeros, kad neįvertino meilės…”. Pašnekovai santūriai šypsosi ir mandagiai galvomis linkčioja.

Vienu metu man pasirodė, kad Valdas Adamkus pasijuto nejaukiai (panašiai būna, kai neturtingi inteligentai susėda su ką tik iškeptu milijonierium konjakėlio gerti ir tas prisigėręs pradeda nešvankius anekdotus prie moterų pasakoti. Tada visi nejaukiai šypsosi, bet niekas nedrįsta pasakyti: užsičiaupk, kiaule!). Sužibo vilties kibirkštėlė: gal pabandys bent sušvelninti nešvankių mužikų vertas blevyzgas. Juk kalbama apie vieną didžiausių pasaulio valstybių, mūsų kaimynus, su kuriais gyvenome šimtmečiais. Ir dar reikės gyventi. Kur tau… Ar buvo šiame pokalby inteligentų?

Skaitau Vikipedijoje, kas yra inteligencija: [lot. intelligentia – išmanymas, protas], protinis išsilavinimas, kultūringumas.

Ne, inteligentų nebuvo. Buvo tik bobos. Kraujo ištroškusios, nešvankios, liežuvautojos gandonešės bobos…

 

5 thoughts on “Kazimieras Juraitis. Politinė satyra. Lietuvą užvaldė isteriškų bobų gauja

 • 2014/09/17 at 07:59
  Permalink

  Tai gal kas kokią "razbainykų šaiką" žada rinkt ir tas bobas pravaikyt, a, špyga taukuota? P.S. "špyga" – ne keiksmažodis, jei ką (čia "kęstučiams").

  Atsakyti
 • 2014/09/11 at 14:40
  Permalink

  Straipsnis gal ir visai nieko, bet kam taip keiktis?

  Atsakyti
 • 2014/09/10 at 19:21
  Permalink

  Nebijokite mielieji žmonės, rusai savų nepuolą 🙂

  Atsakyti
 • 2014/09/10 at 12:40
  Permalink

  Manau super taiklus straipsnis,pagarba autoriui.

  Atsakyti

Leave a Reply

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.