LRyto atsakas į filmą „.. suprasti Ukrainą..“

1794638_462101970582492_1916835844_n

„Lietuvos žemės „gynėjas“ lenkiasi Kremliui ir keikia B. Obamą

Rusijos prezidentas Vladimiras turėtų ploti katučių. Vienu didžiausių Lietuvos patriotų save laikantis Nepriklausomybės Akto signataras Rolandas Paulauskas, nesėkmingai bandęs tapti šalies prezidentu, apie situaciją Ukrainoje prakalbo Rusijos prezidento žodžiais.

Lietuvos žemę nuo užsieniečių „gynęs“, vienas neseniai žlugusio referendumo organizatorių R.Paulauskas su bendražygiais sukūrė rusiškai kalbančiai auditorijai skirtą filmą, kuriame išdėstė savo požiūrį į karą Ukrainoje.

Signataro žodžiais, dėl visko kalta Amerika, kuri suinteresuota sumaištimi Ukrainoje. O štai Rusijos prezidentą V.Putiną, pasiklausius R.Paulausko kalbų, galima vadinti taikos balandžiu. Esą Rusiją pulti Ukrainą provokuoja patys amerikiečiai.

Palygino su žemaičiais ir lietuviais

Šiame trisdešimties minučių filme, kuriame girdimas R.Paulausko monologas, vis įterpiami V.Putino ir kitų prorusiškai nusiteikusių politikų ar politologų pareiškimai. Jie tarsi pagrindžia buvusio Tautos pažangos partijos lyderio, vieno iš referendumo dėl žemės pardavimo užsieniečiams organizatoriaus žodžius.

Konfliktas tarp Ukrainos gyventojų, kalbančių ukrainietiškai ir rusiškai, pasak R.Paulausko, buvo užprogramuotas istorijos. Esą normalios savo valstybės niekada neturėję ukrainiečiai dabar bando primesti savo kalbą, politiką, istoriją tradicijas Rytų Ukrainai, kurioje dominuoja rusakalbiai. Dėl to esą ir kilo pasipriešinimas.

Ukrainiečius ir rusus R.Paulauskas lygina su žemaičiais ir lietuviais.

„Tai būtų tas pat, kaip žemaičiai bandytų primesti Lietuvai Žemaitijos idėją ir mes pradėtume aiškintis. (…) Tai būtų tas pat, kaip žemaičiai pabandytų padaryti iš lietuvių Žemaitiją“, – paraleles bandė išvesti Lietuvos politikas. Tiesa, jis pripažino, kad toks palyginimas nėra visiškai tikslus.

Anot R.Paulausko, vakarų ukrainiečiai, kovodami dėl savo nepriklausomybės, per Antrąjį pasaulinį karą palaikė Hitlerį, todėl turėjo kovoti su savo kaimynais – Donbaso rusais.

„Per šiuos 20 ukrainizacijos metų išaugo karta žmonių, kurie jau nieko kito nežino, tik dabartinę Ukrainą. (Už kadro rodomi su deglais gatve einančių Ukrainos nacionalistų būriai. – Red.) Ukrainoje yra labai dažnas reiškinys – seneliai ir tėvai save laiko rusais, o anūkai ir vaikai – jau ukrainiečiais. Vienoje šeimoje. Grįžta vaikas iš mokyklos ir teškia seneliui karo veteranui – „Tu okupantas“, – baisėjosi R.Paulauskas.

Viską daro Amerika

Lietuvos politikas pabrėžia, kad dabartiniai Ukrainos lyderiai politikoje dalyvauja jau daugybę metų, jie nėra nauji žmonės. R.Paulauskas stebisi, kam reikėjo iš posto nuversti buvusį prezidentą Viktorą Janukovyčių, nes jis esą neorganizavo taikių žmonių žudynių Maidane, buvo pasiruošęs dalytis valdžia su opozicija.

„Virš viso šito yra geopolitiniai interesai. Šiandieną tos ekonominės krizės akivaizdoje, siaurėjant dolerio zonai, turi gyvybinį interesą sustabdyti Rusijos ir Kinijos kilimą, jų susijungimą, jų projektų vykdymą“, – kalbėjo R.Paulauskas.

Po to filme jau rodomas V.Putinas, kuris kalbėjo apie tai, kad kelia grėsmę Rusijai, priminė, kaip panaudojo atominį ginklą prieš jo neturinčią Japoniją, rėmė Maidano sukilėlius, sukėlė chaosą Ukrainoje.

„Aš nesu tikras, kad šiandieną rusams reikia to Donecko ir to Luhansko. (…) Aš manau, kad V. dabar nežino, ką daryti. (….) Kaip tik interesas yra, kad įvestų kariuomenę į Ukrainą. Kodėl tas interesas yra? Todėl, kad jiems kovojant su Rusija dėl geopolitinių reikalų reikia įvedinėti sankcijas Rusijai“, – savo teoriją dėstė signataras.

Jis pažymi, kad Europa susilaiko nuo sankcijų įvedimo Rusijai ir tai galėtų įvykti tik tuo atveju, jei įvestų savo karius į Ukrainą.

„Mes čia visi galvojame, kad tik ir laukia, kada galėtų pasiimti Donecką. O, mano supratimu, yra priešingai – Rusija iš paskutiniųjų stengiasi ten neįeiti“, – sakė Lietuvos politikas. Tiesa, jis pripažino, kad V. yra spaudžiamas savo rinkėjų padėti Donbaso rusams, todėl Rusijos vadovas juos remia paslapčia.

B.Obama – blogiau nei V.

Šie R.Paulausko žodžiai sulaukė didelio dėmesio tarp rusų. Filmas platinamas internete, jau peržiūrėtas daugiau kaip 100 tūkst. kartų.

„Šaunuolis. Pagaliau pasakė tiesą. Kad visi Lietuvos politikai tokie protingi būtų“, – rašo rusakalbiai komentatoriai.

Signataro mintis įrašė ir sumontavo jo komanda, padėjusi jam prezidento rinkimų kampanijos metu.

„Jūs manote, kad tai, kas ten sakoma, yra netiesa? Todėl, kad jūs meluojate. Jūsų portalas apie įvykius Ukrainoje ištisai meluoja. Kas nors turi pasakyti tiesą“, – portalui lrytas.lt sakė šiuo metu Graikijoje atostogaujantis politikas, paklaustas, kokiu tikslu buvo sukurtas šis filmas.

Jis neigia demokratinių Vakarų valstybių paskelbtą informaciją, kad Malaizijos oro linijų lėktuvą numušė prorusiški teroristai, kad jiems iš Rusijos naktimis per sieną siunčiami tankai. Esą visus ginklus teroristai pagrobė iš Ukrainos kariuomenės ir jiems karinės pagalbos neteikia. Tuo metu patys teroristai pripažįsta gaunantys ginklų iš Rusijos.

Ar manote, kad prezidentas Barackas Obama yra didesnis blogis nei V.Putinas?

„Šiuo atveju – taip. Nes B.Obamai reikalingas karas, o V.Putinui ne“, – portalui lrytas.lt dėstė signataras.

Pataria nebekreipti dėmesio

Buvę R.Paulausko kolegos iš Aukščiausiosios Tarybos teigia, kad tokie R.Paulausko pareiškimai šokiruoja, tačiau jau nestebina.

„Jis tapo labai radikaliu politiku ir radikaliai pasisako visais klausimais. Nemanau, kad jo žodžiuose yra daug tiesos. Nereikia kreipti į tai dėmesio“, – sakė signataras Aloyzas Sakalas.

Kitas buvęs R.Paulausko kolega, dabartinis Lietuvos ambasadorius Ukrainoje Petras Vaitiekūnas minėtame filme išdėstytą teoriją pavadino keista. Jis sako, kad filme yra suplakta daugybė išsigalvojimų ir faktų, todėl realybė yra visai kitokia.

Pasak P.Vaitiekūno, šio filmo esmę gerai iliustruoja vienas anekdotas. „Ateina į muziejų, vaikšto nuo lentynos prie lentynos su padidinamu stiklu, apžiūri visas muses, žiogus, skruzdes ir išeina. Išėjus jo klausia, ar matė dramblį salės centre. Jis sako „Ne“.

P.Vaitiekūnas įsitikinęs, kad V. yra užsimojęs prieš Europos civilizaciją, už kurią kol kas nieko geriau nėra.

„Jeigu norite suprasti, kas šiandien vyksta, reikėtų paklausyti vakarykštę V.Putino kalbą Saugumo taryboje. Pagrindinės jo mintys – Ukrainos kaip valstybės niekada nebuvo ir nėra, nėra supergalios centras pasaulyje ir jos nereikia Europoje. Taip sako Rusija, kuri sugriovė pasaulio tvarką, kuri palaikė taiką pasaulyje 80 metų.

Taip atsitiko, nes nejaučia savo imperialistinių ribų. Ji visą savo energiją nukreipia į plėtrą, užuot vykdžiusi vidaus reformas. Ateis laikas, kai Rusija pajus ribas, ji pasikeis“, – dabartinę situaciją Ukrainoje apibūdino Lietuvos diplomatas.

Martynas Čerkauskas 2014-07-24 08:23″

31 thoughts on “LRyto atsakas į filmą „.. suprasti Ukrainą..“

 • 2014/08/14 at 00:58
  Permalink

  Prof. Antony Sutton apie tai kas finansavo Bolševikų revoliuciją  Atsakyti
 • 2014/08/12 at 22:40
  Permalink

  kodėl vien monologai p.Paulauskai? tas pats per tą patį… pozicija aiški, bet daug įdomiau išklausyt įvairių pozicijų

  Atsakyti
 • 2014/08/10 at 03:54
  Permalink

  Prasymas: Rolando Paulausko video verskite kiek imanoma daugiau i internacionalines kalbas ar bent jau anglu.

  Atsakyti
 • 2014/08/04 at 06:04
  Permalink

  Nesuprantu ka jus galvojate del argentinos – na nukentejo keli fondai padeje pinigus i argentina, ne pasaulio pabaiga jiems, dali atgaus is draudimu, dali nurasys i nuostolius. O vat argentinai niekas nebeskolins, tegu kapstosi patys. Cia ne "issukis jav finansiniams reketininkams", cia nesugebejimas grazint skolos, bankrotas praktiskai.

  brix blokas irgi ne jokia ne gresme. briks bankas tai ne labdarai skirtas, jus galvojat briks bankas skolins argentinai? bankas yra bankas, ar gerosios rusijos ar supuvusiosios jav – bankas skolina ir atgauna daugiau, arba bankas neegzistuoja.

  Atsakyti
  • 2014/08/09 at 15:12
   Permalink

   Tačiau skolinantis iš Tarptautinio valiutos fondo ar Pasaulio banko, globalistai reikalauja įvygditi ivairias sąlygas, kaip kad rinkos liberalizavimas ir pan., kad vakarų tarptautinės korporacijos ir stambusis kapitalas galėtu nusiaubti šias šalis. Pavyzdžiui, Pasaulio bankas, skolindamas Afrikos valstybėms reikalauja įgyvendinti atitinkamą populiacijos mažinimo politiką, sukurti atitinkamas institucijas ir skirti finansavimą įvairių programų vygdimui. Klausimas tik, kokias sąlygas besiskolinančioms šalims kels Brics?

   Atsakyti
 • 2014/07/31 at 17:14
  Permalink

  Drąsūs ir svarbūs tokie žingsniai, reikia kuo daugiau tokių iššūkių ir BRICS blokas stiprėtų, yra panašių pavyzdžių iš Turkijos, Irano, ES tai pat nevienalytė ir turi savo interesus.

  Atsakyti
 • 2014/07/31 at 16:51
  Permalink

  Kaip manote sios, dienos Argentinos issukis Jav finansiniams reketininkams, man patiko ju pasirinkta drasi taktika- uzsikniskite, mes viska jums sumokejome, visa kita ne musu reikalas…. gana drasus pareiskimas.

  Atsakyti
 • 2014/07/31 at 16:33
  Permalink

  Na to ir buvo galyma tiketis, daugiau kaip metus mes laikeme fronta Laisvojoje Bangoje, vedeme is protos ir i pamisima trolius, o po sio filmo liberastams reikejo kazko imtis. Sioje santvarkoje daugeliui nedrasu, kai tavo 1 nuomone skiriasi nuo mass medijos, o aplinkiniai tik tylus palaikantieji. Kada susiburia i kruva daugiau drasesniu, tada jau jega kuri gali dirbti kaip komanda. Sitame forume troliai negales taip siauteti nebaudziami kada galejo savintis svetimus nikus, floodinti temas, manau tokius besmegenius uz siautejima net reiketu blokuoti pagal ip.

  Atsakyti
  • 2014/07/31 at 16:59
   Permalink

   Sveikas egismille. Laisvoji banga atsisakė laisvo žodžio, pasirinko būti kloakos duobe, kurioje banguos iksai ir anusai.

   Vienas teisingas filmas sukėlė tokį rezonansą, jei būtų daugiau panašių filmų ir laidų, straipsnių lietuviškoje erdvėje atsirastų ir daugiau pabudusių, nes tiesos pusėje lengviau stovėti neparsiduodančiam žmogui. O daugumos niekas nenupirks tik apkvailinti gali.

   Atsakyti
 • 2014/07/31 at 02:19
  Permalink

  straipsnis tai klaikus – bet dabar tokių tiršta ir tokie dabar nieko nebestebina, nes valdžiagyvių prostitutai veisiasi kaip dumbliai šiltame tvenkinyje – ta prasme, kad beretoidai nuo tokių kliedesių leipsta ir tirpsta, o mąstantiems žmonėms maksimum pikta…

  Atsakyti
  • 2014/07/31 at 16:40
   Permalink

   Kaip ir daugelyje sričių, čia specialiai yra manipuliuojama avinų sąmone, tada lengviau valdyti, jei ne "rusų korta", tai būtų beveik neįmanoma jiems išsilaikyti Lietuvoje.

   Atsakyti
  • 2014/08/01 at 11:25
   Permalink

   prie šito viso reikalinga pridėti ir:

   Vaikinai kubilams ir nupezusiems sakaliukams pamėtėkite šitą info – jiems bus įdomu pasižiūrėti į save…

   Atsakyti
 • 2014/07/27 at 16:26
  Permalink

  Dabartinis puolimas iš parsidavusių ir susikompromitavusių valdžiažmogių bei vakarų stambiojo kapitalo žiniasklaidos, mums suteikia unikalia galimybę pamatyti kas yra kas…, kuriose pozicijas (tautos ar vakrų bankinio-korporacinio kapitalo) stovi mūsų politikai ir žiniasklaida. Mūsų korumpuoti politikai yra pažeidę tokią galybę įstatymų, kad iš kato sėstu į kaleimą jei tik tauta susigražintu savo valstybę iš globalistų.  Atsakyti
  • 2016/04/21 at 06:53
   Permalink

   kada pradesi savo analitiniu zmoniu grupe?

   Atsakyti
 • 2014/07/27 at 16:13
  Permalink

  Noriu palaikyti Rolandą ir padėkoti, kad jis yra vienas iš nedaugelio lietuvos visuomenės veikėjų, šviesuolių, kuris stoja ginti tiesą ir Tautos interesus. Turėtume sekti jo pavyzdžiu ir netylėti, kai tiesa, Tauta ir valstybė yra puolama parsidavėlių, prisitaikėlių ir valstybės išdavikų. Intensivėjant informaciniam karui, mums reikia kurti alternatyvios žiniasklaidos platformą. Tereikia tik grupelės įniciatyvių piliečių mokančių kuria tai užsienio kalbą ir turinčių informacinių technologijų žinių. Visos reikiamos technologijos egzistuoja ir yra prieinamos (programinė įranga,internetas, socialiniai tinklapiai ir kt.) Jei norime išsaugoti savo tautą ir atsiimti savo valstybę turime burti kritiškai ir analitiškai mąstančių žmonių grupę.

  Atsakyti
 • 2014/07/27 at 14:38
  Permalink

  Gal žinot, kada laukti naujos naktigonės?

  Atsakyti
 • 2014/07/27 at 00:16
  Permalink

  galim ir čia, tik tegu adminas nuima patvirtinimo komentarams funkciją, greičiau susirašinėsim.

  Atsakyti
 • 2014/07/25 at 20:09
  Permalink

  Sveikas ome. Kol nesukurtas forumas atidarom laikiną štabą čia?

  Straipsnis į temą filmui …suprasti Ukrainą…

  Письмо украинцам от запорожского казака

  Галичане, разговаривающие на польско-австрийском суржике, который отличается от украинского языка так же, как кирзовые сапоги отличаются от дамских туфелек, вдруг решили, что они тоже украинцы! И даже записались в защитники украинского языка. Они вдруг записались в строители украинской нации. Это всё равно, что назвать негров США, разговаривающих на английском языке, и англичан, живущих в Англии, одной нацией.

  http://www.warandpeace.ru/ru/commentaries/view/92

  Atsakyti
 • 2014/07/25 at 13:50
  Permalink

  Pagarba Rolandui už drąsą, nebijančam pasakyti, kad 2+2 = 4.

  Atsakyti
 • 2014/07/24 at 22:43
  Permalink

  Oj prapyle pro sali L.Rytas idejes si video. Planave issitycioti ir apjuodinti R. Paulauska dbr daugeliui savo skaitytoju atvers akis ir parodys kas is tiesu vyksta o kas apie Rolanda dar nezinojo – dbr suzinos. Kitas dalykas – komentatoriai. Is karto matosi samdiniu kuriems liepta pilti purva logika: vien zmogaus juodinimas zemiausiais epitetais ir jokiu argumentu. Diskutuoti ten net nera su kuom…

  Atsakyti
  • 2014/08/01 at 11:22
   Permalink

   Žinoma, kad nėra – ką gi gali diskutuoti su tokiais kaip šitas "ukrainiečių" žurnalistas bei jų rėmėjais – vaikinai paplatinkite šitą info:

   Atsakyti

Leave a Reply

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.