5-oji Naktigonė kitaip

[su_youtube url=“https://www.youtube.com/watch?v=7Dt6rgZry0U“ width=“640″ height=“360″]

2014.05.14

Tema: – Klausytojų klausimų ir komentarų aptarimas

–  Geopolitinė situacija ir Lietuvos ateities perspektyvos

–  Šių dienų įvykių Ukrainoje komentavimas

Laidos turinys ir nuorodos

57 thoughts on “5-oji Naktigonė kitaip

 • 2014/05/24 at 20:41
  Permalink

  Apie kailines kepures, tai vietoj tavo kaimynės dabar jas siuva aviukas.lt, dar eilė avių produkcijos gamintojų, triušininkų teko matyt tą vis dar pelningai darančių ir t.t. visada kažkas bankrotuoja, o kažkas ne, kažkas dirba pelningai, o kažkas išvis į milžiniškas kompanijas išsivysto, kad ir sėdmaišius siuvanti lietuvė buvo pirma rankom siuvo pati ir internetu pardavinėjo, dabar fabrika turi ir dar i užsieni veža teko susidurti su mezgimo fabriko buhalterija ir į jokį minusą jie neėjo, teko tvarkyti apskaitą metalo gamyklai irgi bėdu net po krizės neturėjo tik užsakymų sumažėjo ale dirba pelningai vis dar.

  Atsakyti
 • 2014/05/24 at 20:37
  Permalink

  Viename tinklalapyje buvo pateikta info su nuotraukomis apie neparduotus auto pasaulyje. Bet patikrinus pasirodė vieną Anglijos variantą pasirodė tai uostas. Suprantama jame tikrai stovi automobiliai krovimui. Bet pabandžiau giliau pasigilinti tuo klausimu ir radau tokią info http://www.theicct.org/sites/default/files/public… Pasirodo po krizės pardavimai sėkmingai krinta visoje ES. Pas mus teorinis kilimas bet kaip krito dvigubai tai dabar padidėja keliais šimtais. Augimu realiai to tikrai negalima vadinti. Labai apgaulinga augimas nuo prieš tai buvusių metų. Visai kitas vaizdas kaip palygini su geriausiu rezultatu.

  Kitas momentas apie JAV vystymasį. Rusų info suprantam gali būti ir propagandinių elementų. Tiesiog reiktų patikrinti. http://www.vestifinance.ru/articles/43050
  Kitas momentas vėl rusų info apie JAV skalūnines dujas. Su jomis ne viskas taip kaip sakoma. http://www.vestifinance.ru/articles/43120 Atitinkamai vėl reiktų patikrinti.

  Žiūrint į visus šituos dalykus kažkaip atrodo kad bręsta nauja ir kur kas galingesnė krizė iš esmės galinti sunaikinti kapitalizmo sistemą. Na bent jau vakarietišką dalį. Man kyla klausimas ar viskas susinaikins per infliacija ar defliaciją. Iš vienos pusės pasaulis perpildytas tuščiais pinigais bet jie nepatenka eiliniams vartotojams. Ir čia klausimas Rolandui ar spekuliaciniai pinigai kažkaip gali persimesti į vartojimo pusę? Nes dabar pinigai dalyvauja akcijų loterijoje, o kasdienis vartojimas sėdi be pinigų. Atitinkamai pastrigęs šios sistemos variklis vystymasis.

  Atsakyti
 • 2014/05/24 at 20:35
  Permalink

  H&M nėra gamintojas, o tik perpardavinėtojas (nors pats užsako prekes ir prisiūna savo etiketes, tai vistiek masinės gamybos šlamštas einantis ir į kitas parduotuves) dėl jų atėjimo į rinka verkė ne gamintojai, o pardavėjai tokie kaip apranga, zara ir t.t. ir nėvelnio tai jų nepaveikė mirtinai tiesiog atsirado daugiau konkurencijos, kaip ir tada kai šalia Maximos atėjo Rimi, poto Iki, dabar Prisma ir būsimas Lidlas, įvairovė gimdo konkurenciją, kas pabaigoj gerai vartotojui, bet ateinantys "milžinai" vadinami kolkas monopolių nematau kad būtų įkūre. Kas liečia baldu salonus smulkius, tai kaip ir su visu smulkiu verslu vienem pasiseka, kitiem ne vieni numiršta, kiti atsidaro ar tie patys per nauja įsikuria, bet taspats kad ir Baldų rojus nuo tarybinių laikų yra ir bus, tapati Skraja niekur nedingo, tapati SBA baldai ar net naujokas Gintaro baldai ir netik kad nedingo, o ir plečiasi, jei nepasiseka kažkam ar gyslelės verslininko neturi, ar dar kas koja pakiša tai jau tikrai ne IKEA dėl to kalta. O pramonė pas mus taip nustekenta kažkiek bet net ir tų pačių drabužių ačiū bet išlikus, puikiai žinau kas pvz Lietuvoje siuva tuos pačius drabužius OTTO tinklui o jie nemažą dali ima sau produkcijos irgi rytuose, bet kažkodėl ir pas musiškius apsimoka, taip kad čia tik verslumo, kapitalo ir sėkmės bei dar kai kurių faktorių klausimas, bet kaip žinia įmanoma. Puikiai žinau kas tuos pačius pvz lininius drabužius čia siūna stambiom siuntom į užsienį, puikiai žinau kas siuva megztinius dideliais kiekiais užsieniui, kas pas mus daro katerius ar jachtų korpusus (išskirtinė brangi produkcija) išimtinai užsienio rinkoms ir t.t. Tad nėra ko verkti kad kitur klimatas geresnis ar pigi darbo jėga, kai galima dirbt ir pas mus tik uždirbt ne milijardą, o milijoną ir ne vieną… Klimatas blogas, algos didelės, europa užspaudus ir t.t. ir pan. o mūsų mineralinis vanduo, sūriai, Alitos produkcija ar Anykščių vyno po visa pasaulį eksportuojama, tapati Grite, Montuotojas ir t.t. ir pan. galima vardint ir vardint kas ne verkia kaip pas mus blogai, o dirba.

  Atsakyti
 • 2014/05/22 at 21:05
  Permalink

  Dėl Lidl'o gasdino mus ateis IKEA visos baldų parduotuvės kitos užsidarys, ateis H&M'as visos kitos drabužių parduotuvės užsidarys, na atėjo jie visi, ale rinka tai vistik laisva daugiau mažiau

  Atsakyti
  • 2014/05/24 at 04:02
   Permalink

   Nuo 2006 iki 2013 metu dirbau baldu dizainere, iki siol yra daug kontaktu tarp baldininku. Pries ateinant IKEA i Lietuva Vilniaus Big centre isikurusio Baltic baldu centras steigejai (o jei tiksliau grupe baldu imoniu savininku, kurias ismete is Akropolio, nes ten atejo H&M) uzsake tyrima, kaip IKEA paveiks ju imones. Tai stai, rezultatai kaip pranasauta. Jei netikit, siulau nueiti i betkuri baldu centra ir pasiziureti kiek jame yra laisvu vietu. O dar geriau isiminti kur kokios parduotuves ir nueiti po pusmecio. Bent puse bus pasikeitusios.

   Vienos is tu imoniu, kurias ismete is Akropolio, ir kurios prisijunge prie BIG baldu centro savininkas yra mano geras pazystamas, paklausus apie atsiperkamuma salono, jis pasako trumpai. "Gerai jei iseina siek tiek i pliusa" O i klausima, kaip kiti salonai "Tas pats. Daug kas i minusa". Ir jau rimtai masto apie uzdaryma.

   Is esmes nuo 2006 iki 2013 teko nemazai laiko aptarnauti klientus baldu salone. Taigi jau tada buvo daug imoniu kurios atidarinejo salona, ir galvojo, va tuoj klientai kaip atbegs, tai turesim uzsakymu… Paaiskedavo kad ne. Ir po 3 menesiu salonas uzsidarydavo. Juokinga pasakyti, bet pats pelningiausias salonas 3 aukstu baldu centre buvo tas kuris prekiavo pigiausiais, kaip mes sakem "popieriniais" baldais. Ir dabar kai man reikejo i pagalbine patalpa nusipirkti lentyna, pagalvojau, kad reik man pas juos uzsukti. Pasirodo uzsidare.

   Ikea tikrai kirto baldininkams.

   O del H&M. Neproklausomybes pradzioje simtai zmoniu siuvo drabuzius ir pardavinejo juos Gariunuose. Vezdavo i Maskva. Pati zinau dvi seimas, kurios is tokio verslo nusipirko kelis butus ir dabar gyvena is ju nuomos ir jau nieko nesiuva, nes neapsimoka. Dabar viskas is Kinijos ir Lenkijos. Tai vat kol mes nebuvome ES, tai Gariunuose didele dalis drabuziu buvo siuta Lietuvoje. Ir net is Gariunus atvaziuodavo zmones uzsipirkti tu drabuziu ir vezdavo i Maskva, Latvija. Viena mano kaimyne zema siudavo tokias siltas kepures, tai stai vakare pas ja atvaziuodavo pasiimti pasiutu prekiu, ir atvezdavo medziagas. KASDIEN isvezdavo po 100-200 kepuriu. Jinai paskui savo dukra i pagalba pakviete. Ir jos gyveno ohoho kaip. Dabar dirba uz minimuma kazkokioje siuvykloje. Ir tai dziaugiasi, kad bent kazkoks darbas yra. Taigi H&M cia jai 50-oji tokia imone Lietuvoje. Dar pries tai visa drabuziu pramone Lietuvoje buvo suzlugdyta.

   Ir as tik dabar kai pradedu apie tai mastyti suprantu kodel taip atsitiko. Mes atidaveme rinkas.

   Atsakyti
 • 2014/05/22 at 20:16
  Permalink

  Dabar dėl emigracijos jinai yra ir auganti, tad sakyti, kad žmonės grįžta į Lietuvą nusivyle irgi neskubėčiau, paklauskit betkurio lietuvio ar jis turi emigravusių giminaičių manau sunkiai rasit kas neturi. Taip pinigai ant medžiu niekur neauga ir katrie to tikėjosi grįžta nusivylę nes arba nerado darbo, arba nenorėjo dirbti, o tik raškyti pinigus nuo medžio. Bet kiek man teke susidurti, o mano tiek giminių, tiek pažįstamu ten nemažai (o ir aš pats kažkiek žmonėms padėjau rasti ten darbą nepažįstamiem (žinoma ne už ačiū)) tai tie kas darbštųs netik, kad randa ten darba, bet ir kuriasi bei yra patenkinti. Taip emigracija yra viena iš opiausių problemų pas mus (ale nevisada iš gero gyvenimo plius jei nesukuriam reikiamų sąlygų savo valstybėje automatiškai žmonės ieško jų kitose). Taip Lietuvai tai nėra naudinga, kad mūsų žmonės (bei protai) emigruoja, bet čia jau ir yra kaip visą laiką rašiau vidinės problemos, ne išorinės, ne europa kalta, kad mes emigruojam, o mes patys, nes savo kieme tvarkos neįvedam. Tiek iki įstojimo į ES buvo ta emigracija, tik dirbom mes tada kaip nelegalai, dabar legaliai, va ir visas skirtumas, o va emigruot vistiek reikėjo ir kuo toliau tuo labiau reiks.

  Gali atrodyti, kad aš savo komentaruose ginu ES bet taip nėra, tiesiog alternatyvų kolkas nematau, na išstosim mes iš ES ir kas tada? Ogi nieko tik problemos, netik piniginės (o iš ko grąžinti jiems dotacijas, subsidijas?), bet ir politinės, sakykit ką norit, bet Rusija nekaltas avynėlis nėra. Toliau vėl tartis dėl šengeno, arba keliauti brangiai ir sudėtingai. Va jei stiprint valstybę iš vidaus tada jau galima ir išstot (aišku čia tik mano subjektyvi nuomonė, kiti gali turėti ir kitokia)

  Atsakyti
 • 2014/05/22 at 19:56
  Permalink

  Taip pagrindini pigu materialą senai visi stengiasi iškelti į Kiniją, bet brangesnes ir kokybiškesnias detales gamina tiek pas save, tiek europoje. Tiem patiem vokiečių automobiliam nemažai detalių gaminama ne pas kinus, o pas juos pačius (bei nemažai pigių analogų prištampuoja tie patys lenkai) Tie patys Lietuvoje gaminami lazeriai kažkodėl gaminami pas mus, o ne pas kinus, tie patys mano jau minėti Vilniaus baldai kažkodėl yra IKEA tinklo nemažai superkami, o ne gaminami Kinijoje, nereikia sakyti, kad gamyba pas mus neįmanoma, nes taip nėra.

  Atsakyti
 • 2014/05/22 at 19:51
  Permalink

  Vokietijos gamyba nuo 1979 metinis augimo vidurkis 3%.va jum ir perkelta gamyba į kiniją, perkėlė ir nemažai bet pas save irgi gamina.

  Yra dar kokybės, pasitikėjimo ir kiti aspektai, o ne tik kaina.

  Taip galiu užsiimti siuvimu kad ir Bangladeše, mokėti tiem patiem "vaikam" minimumą (jų ne mūsų) ir čia taipat kaip su jūsų mėgstamu pasakymu apie žemę, pagrindinis pelnas sėda ne Bangladeše, o ateina pas mane (tai yra į Lietuvą, Vokietija, Lenkija ar dar kur).

  Atsakyti
 • 2014/05/22 at 19:41
  Permalink

  1. Elementari statistika 2005-2012 minimum 7 metus Lenkijos eksportuojamos prekės viršija importuojamas, kasmet. Kadangi jie ir patys vartoja ka importuoja teigti, kad jie tik reexportuoja kiniškas prekes nemanau kad yra teisinga. http://www.oecd-ilibrary.org/economics/country-st
  2. Importas iš Kinijos Lenkijos viso importo sudaro tik 8%, kai tuo tarpu iš Vokietijos lenkai importuoja 23% viso import kiekio, antra Rusija 10% kartu sudaro 33% tai taip išeina, kad mes iš Lenkijos imam ne tik kiniška šlamštą, bet ir vokišką, ar vistik Lenkų pagaminta „made in Poland“ „nade in Eu“ ką nors sako? http://atlas.media.mit.edu/profile/country/pol/
  3. Gamyba (production) nuo 1992-2014 metų beveik visalaika pas juos auganti, vidurkis augimo 5,5% jau daugiau nei 20m.

  4. GDP (BVP- bendras vidaus produktas) minimum 7 metus 2005-2012 kasmet augantis ir per tuos 7m. beveik padvigubėjęs.

  Tai vat kokie vargšai tie jūsų stebimi lenkai.

  Atsakyti
 • 2014/05/22 at 10:30
  Permalink

  Sveiki, prasmių lauko "nariai" (na, bent jau aš tai jame paskendęs). Tikiuosi nepatingėsit paskaityti. Idėja kaip skleisti prasmių lauką už "namų durų". Jei pavyktų, tarp kitko, gal ir Rolandas kokioj iš naktigonių užsimintų, žinoma jei pasirodytų tai priimtina. Kare dauguma priemonių tinka. Taigi…

  Jūsų, kai kurių mintys taip pat protingos. Vis kažką naujo sužinai ir stimulas domėtis ir tikrinti tai ką rašot ar manot, smagu kai yra protingai mąstančių žmonių. Bent aš (spėju ir daugelis) kažkaip netyčia Rolando viena filmuką užtikau, na ir prasidėjo, vienas po kito, ir naktigonės, ir žalgiriečiai. Ir kaip Rolandas mėgsta kartoti, ant sofkutės ne valandą ir ne penkias praleidau su riestainiais ir arbata rankoj. Bet tam, kad įsigilinti, ir įsitvirtinti tose mintyse ir tam prasmių lauke kitaip ir neina. Pirma nuo to ir reikia pradėti, manau, kad po to jei kas užklaustų, jau turi suvokimą ir nebūtų baugu atsakyti ar argumentuoti: pirma sofkutė – "pasikaustai". Dabar, ką "pakilus" nuo jos daryti toliau ir Rolandas siūlo būdus ir ome užsiminęs buvo.. Aš ką sumasčiau, gal ir juoką sukels, bet nutariau išbandyti, maža ką, per galvą niekas neduos. Kadangi Rolandą daug kas žino kaip signatarą ir visaip kaip aktyvų žmogų, tai ir į laidą pakviečia (žinoma vienetiniai variantai ir suprantama kodėl, neparankus jis su tokiom mintim jokiem "argumentatoriam"). Pamaniau, kaip man paprastam žmogeliui pradėti tas nuorodas ir kitą skleidimą šių minčių ir idėjų "išnešti" už namų durų, žodžiu pamėginti veikti. Kadangi laikraštinėse popieriniai skelbimai metami net nežiūrint ir nesidomint kas ten, tai sumaniau originaliau: nepagailėjau kelių (vis dar) litų ir surašiau kas, mano manymu "patrauktu" žmones praregėti ir padėtų išbristi iš pasakų pasaulio (nuorodas, filmukus kandidatavimo laiku, puslapius kai kuriuos) į kompaktinius diskus, ant viršelių surašiau "SVARBI INFORMACIJA" ir sumėčiau į pašto dėžutes.. Net pačiam smalsu paliko, kas bus, kaip sureguos, o gal išvis niekaip. Laukiu diena, kita, ir ką Jūs manot, už poros dienų skambina į duris kaimynas, aš jau su šypsena atidariau duris, įsišnekom "prie arbatos". Kadangi rodau šiokį tokį aktyvumą kai kyla kokie namo reikalai, kreipiasi į mane, tai įtarė, kad mano darbas.. Šiuo metu jau su 4 kaimynais pasiginčijam, padiskutuojam karts nuo karto, kai kuriais klausimais, kas kokią informaciją radęs įdomesnę, kas dar ką sužinojęs, naktigonės mintis aptariam. Jie savo ruožtu, su savo draugais jau pradeda šnekėti "tom temom". Kaip Rolandas minėjęs, kad susieidavo su bendraminčiais į tokį diskusijų ratelį. Pas mus kažkas panašaus. Pasikartosiu, gal ir juokingai atrodo, bet esmė: jau supratimo ir mąstymo vektorius nukreiptas panašia kryptimi, o ir "įtempti" santykiai su kaimynais "susitvarko", kas taip pat, manau, nemaža problema pas dauguma kas daugiabučiuose gyvenate. "Laba diena… Laba diena" tuom ir baigiasi bendruomeniškumas. Žodžiu, ratas plečiasi, nors amžiaus skirtumas įvairus, bet prasmių laukas tas pats. Nors gyvenu nedideliam miestelį ir gyventojų nedaug, bet jau iš to šis tas išėjo. Kai Rolandas kandidatavo, elektroniniu būdu, žinau, kad daug kas pasirašė.. Taigi, pamėginkit ką panašaus padaryti, ar mano pasiūlytu ar kitokiu originalesniu būdu. Pradedi nuo savęs, po to šalia gyvenantys, o vėliau maža kas toliau gausis, gal ir kokia iniciatyvinę grupę subursit, po to paplanuojant ir miestais susiburti. Mano manymu, tokiu būdu stiprų organizuotumą galima pasiekti.Kaip mėgsta Rolandas sakyti "kito kelio nėr".

  Antra: Net nežinau, kaip čia pradėti.. Va lyg ir debatus stebėjau ir prezidento ir europarlamento, daug ko ir paklaust norėjau, būtent ir siedamas su tomis Rolando prasmių lauko mintimis, o ir daug ko paklausiau iš tikro. Žinoma, per e-mail'us ir per facebook'us, kaip kam. Ko Rolandas taip pat klausdavo ir ne karta, ir įvairių tų veikėjų. Norėjau pažiūrėti kaip jie pateiks argumentus, sakykim, būdami "už kadro", maniau gal, kai pilkoji masė negirdi, šiek tiek kitaip, o gal ir ne su tokiom iliuzijom, argumentuos ir kažkokius būdus įvardins kaip planuoja tuos, savo siekius įgyvendinti. Deja, "argumentai" panašūs, nuorodų primeta, ką nuveikę, kam ranką spaudę, lyg tas įtikintų, kad jis tas ar ta Neo iš Matricos ir išrinkus visos bėdos po truputi išnyks ir skolos valstybių naikinsis pamažėle savaime, jei tik jie ten paklius. Teisybę Rolandas teigė, tokių kaip partijų nėra, kai kyla koks svarbus klausimas, kas kišenę kaso, tai vieningi kaip niekad, o kai kokių kaliošų kainą reikia kioskeliuose svarstyti, tai prasideda ir kairieji ir dešinieji, Gražulis su kelnėm mojuoja, Teišerskytė su tortais. Turint laisvo laiko pažiūriu kartais tą Seimo TV vien, todėl kad jau turiu suvokimą kaip lyginti, matydamas tuos pasaulio procesus. Ypač kai Uspaskichas pareiškė, kad pasiryžęs sulyginti žadą algas kaip Vokietijoj ir Anglijoj, jaunimo nedarbą mažins, tai vos nuo taburetės nenuvirtau. Ir apskritai visi 5 Koperfildai atsistoję tą pačią magiją "skleidė", o juk partijos tai "neva" skirtingos, tai kaip žmogui atsirinkti? Ar nepaprasčiau tada buvo ne atskirai susodinti tas grupeles, o į žiūrovų ložę kurie šalia sėdėjo ir pastatyti vieną tribūną vienam iš tų Koperfildų. Tiesiog iš mūsų mąstančiu dar, daro komedijų šalį..

  Vis tik, kadangi čia rašau, tai turiu paklausti kažko Rolando. Įsivaizduokim, kad surinkot virš 20,000 parašų ir tektų dalyvauti debatuose. Duoda 2 minutes klausimui atsakyti. Jie pasako: algos kažkiek tūkstančių, skaičių patys sugalvoja, viską gražins, viską atstatys ir įtelpa į tą laiką. Kadangi žinau, kad Jūsų minčiai išreikšti, kad daugumai rinkėjų "daeitų" apie ką kalba ir bent jau pamėgintų susigaudyti kas ir kaip, tenka nemenkas laiko intervalas, kaip "įtilptumėt" į 2 minutes? … Nejau tektų sakyti nuorodas ir internetinius puslapius kur pasidomėti, bet atrodytų "sausai", o ir žinom kaip didžioji masė žiūri ir domisi (retorinis). Dauguma nori gauti "sukramtytą" informacija.

  DĖKOJU, kas turėjo kantrybės skaityti. Ir įdomu būtų gauti Jūsų atsakymą.

  Pagarbiai, Vytautas

  Atsakyti
 • 2014/05/20 at 18:56
  Permalink

  Sveiki, ar sekate "cold fuson" istorija? jei taip, gal galetumete pakomentuoti, jei ne, siulau pasidometi.

  Atsakyti
 • 2014/05/18 at 23:39
  Permalink

  Verta dėmesio pozicija – YouTube Анатолий Шарий.

  Atskleidinėjamas tiek vienos tiek kitos konfliktuojančių pusių melas Ukrainoje.

  Atsakyti
 • 2014/05/17 at 12:47
  Permalink

  Pasižiūrėjau prezidentinių debatų imitaciją. Graudus vaizdas. Pasakų pasakotojai. Tą proga savo supratimą pabandžiau išsakyti delfyje. Na kurį laiką jie mane kentėjo, bet galiausiai kai pateikiau nuorodą į sarmatų puslapį ir tai tik parašiau kad į google įvestų " Kas, ką ir kodėl vadina apgavikais?" ir suprantama pirmas straipsnis yra tai ko reikia, delfio cenzorių kantrybė baigėsi. Užblokavo mano ip. Ten Grybauskaitės su Andriukaičiu 2003m fantazijos kaip bus gerai es ir ūkininko Šliužo realūs pasvarstymai kaip bus iš tikro. Dar pabandžiau pažaisti su delfi prisijungdamas kitu ip. Suveikė. Bet to žaidimo prasmės nematau. Tiesiog akivaizdu kad tam tikrais klausimais tvarkingai veikia cenzūra kaip gerais senais laikais. Esu tame pačiame delfyje diskutavęs su biblijos fanatikais. Tiesiog teko praktiškai susidurti su anapusiniu pasauliu parą laiko būnant keistoje komos būsenoje, bei šiaip 2012 liepos mėnesį su manimi dėjosi labai keisti ir nepaaiškinami dalykai kas iš esmės pakeitė pasulėdaros supratimą. Šituos dalykus delfyje be jokių apribojimų ir blokavimų galėjau pasakoti tikėjimų fanatikams. Suprantama tai bergždžias reikalas bet faktas kad jokių trukdžių nebuvo. Taip kad cenzūra yra sąmoninga ir atidi. Neleidžiama prasiskverbti jokiai sistemai nepalankiai minčiai. Taip kad žodžio laisvės tik sistemą palaikančia prasme.

  Dar norėčiau pasitikslint su Rolandu ar aš gerai suprantu kad realiai jokiam vystymuisi nėra jokių šansų dėl labai elementarios priežasties. Tiesiog spaudžia senos skolos ir neišvengiamai mažėja vartojimas. Bankai mažindami procentus vis dar suranda kvailių, bet jie tiesiog baigiasi fiziškai. Pasiekta savotiška skolų soties riba. O kadangi vartojimo neina išjudint tai sistemai belieka tik kažkaip vegetuoti. Visumoj jokių perspektyvų su kažkokiais atlyginimų, pensijų didėjimais. Tiesiog nėra iš ko. Normaliai pinigai grįžinėja į bankus o su jais daryti nėra ką. Iš viso būtų įdomu iš Jūsų Rolandai žinojimo pusės panagrinėti ekonominę vystymosi perspektyvą. Matomai yra dar ir kitokių priežasčių. Būsiu dėkingas jei pakomentuosit.

  Atsakyti
 • 2014/05/16 at 14:03
  Permalink

  Stebiu yvikius, ir kilo man tokai ideja kad visos permainos kad ir kas tai bebutu yra naudinga verslui, o tautai (liaudziai) naujas chaosas. Ir kaip manot ar verslas dar ilgai gales sedet liaudziai ant kaklo ir jy dar smaugt. ka apie tai manote jūs?

  Atsakyti
 • 2014/05/16 at 02:11
  Permalink

  Sveiki,

  keletas minčių po paskutinės naktigonės:

  1) Kelinta kartą yra paminimas faktas dėl JAV numestos A-bombos ant Japonijos, kaip kažkoks esminis blogis. Amerikonai skaičiuodavo savo karių gyvybes ir paskaičiavo (o skaičiuot jie turėjo pagal ką, nes jau tris metus kariavo su Japonija), kad išsilaipinimas motininėse salose kainuotų mažiausiai ~250 tūkstančių karių gyvybių ir kelis kartus tiek sužeistų. Reikia turėti omeny, kad Japonija tai ne kokia prancūzija ar beneliukso šalys, kurias vokiečiai per mėnesį sudaužė. Kampanija Japonijoje būtų buvusi ilga ir kruvina. Net karo pabaigoje Japonija galėjo skirti ~5 mln. karių šalies gynybai, civiliai gyventojai taip pat buvo ruošiami pasipriešinimui ir jie būtų priešinęsi. Toks mentalitetas. Santykis tarp JAV ir Japonijos netekčių karo metu buvo 1:3-5 amerikonų naudai, taigi kad ir kaip ciniškai skambėtų, bet A-bombos numetimas japonų išgelbėjo daugiau nei pražudė.

  Žodžiu čia gana paprastas klausimas: ar garantuotai paaukoti ketvirtį milijono savo tautos piliečių ir dar kelis kart tiek priešo ar numesti A-bombą. Ir šituos JAV vadovybės svarstymus reikia vertinti, remiantis tuo faktu, jog ne JAV, o Japonija buvo agresorius t.y. japonai pirmieji smogė JAV karinėms bazėms 1941m. gruodžio 7d. Perl Harbore.

  2) Įdomus paradoksas su rusija dėl Baltijos šalių ir Lenkijos užėmimo. Tam, kad patrauktų savo sienas nuo Vokietijos (kurių ji neturėjo), rusija užima šalis (Lietuvą, Lenkiją), kurios tą sieną turi. Aš sakyčiau, kad tai didina netikėto užpuolimo tikimybę, o ne mažina. Dėl Suvorovo hipotezės aišku galima ginčytis, tačiau reikia pripažinti, jog šalis kuri ruošiasi gintis, kasa prieštankinius griovius arba stato įtvirtinimus (Maginot (Prancūzija), Manerheim (Suomija)), o ne masiškai gamina tankus (kurių rusai kario pradžioje turėjo daugiau nei visos pasaulio šalys kartu sudėjus). Ir daugiau yra faktų, tokių kaip masinis desanto karių ruošimas, bombonešių gamybos mastai ir pan t.y. buvo kuriama kariuomenė, kurios pirminė paskirtis pulti, o ne gintis. Tiesa rusai kasė prieštankinius griovius, tik ne prie sienos su Vokietija ir ne 1941m., o vėliau…prie Kursko 1943m., kai ruošėsi (taip, šįkart tikrai ruošėsi) atremti vokiečių puolimą. Dėl žuvusių žmonių skaičiaus iš rusų pusės galima taip pat ginčytis. Tačiau, kad ir kaip bebūtų reikia kelti klausimą, kodėl šalis, kuri ginasi prarado tiek daug žmonių lyginant su agresoriumi. Klasikiniu atveju puolančiojo ir gynėjo pajėgų santykis turi būti mažiausiai 3:1, kad puolėjas galėtų tikėtis bent kažkokio rezultato, su sąlyga, kad techninis (ir žmogiškasis) pajėgumas yra panašus. O rusai juk buvo kur kas pranašesni už vokiečius technikos kiekiu ir kokybe bei žmogiškųjų išteklių skaičiumi (tik štai žmogiškųjų išteklių kokybė, po visų stalino linksmybių (valymų, trėmimų, golodomoro ir pan.) turbūt ir buvo lemiamas veiksnys).

  3) Kas turi atsiprašyt už SSRS nuodėmes? Formaliai sakyčiau teisių perėmėjas, nors kas iš tų atsiprašymų, galėtų bent dujas atpigint (juokauju :]). Argumentas, kad stalinas nebuvo rusas, mano nuomone gana silpnas, nes hitleris juk nebuvo vokietis, bet Vokietija buvo nubausta. Ir šiaip už kaizerinės Vokietijos nusikaltimus vokiečiai mokėjo, kaip Jūs sakėt iki 2010m. O rusija kažin ar kam mokėjo, dar ir skolingi liko (pvz. už lendlyza), bet nugalėtojams juk taikomos kitos taisyklės.

  4) Kažkaip keistai dabartinė rusų valdžia kovoja su stalinizmo kultu. Raudonoje aikštėje žmonės stalino ir berijos paveikslus neša per gegužės pirmosios minėjimą…šiais metais ir nieko…kažkaip Vokietijoje kol kas hitlerio ir himlerio paveikslų nenešioja (juk RT tikrai parodytų :]). Tai gal ta kova imituojama? Juk privačią nuosavybę galima pateisinti pvz. NEP'u, kuris tam tikrą laiką buvo įgyvendinamas prie stalino.

  Martas

  Atsakyti
 • 2014/05/14 at 13:17
  Permalink

  (official Movie w/subtitles) THRIVE: What on Earth Will It Take?

  Atsakyti
 • 2014/05/13 at 21:10
  Permalink

  Uždaromas "Respublikos" laikraštis. Kaip galima padėti, kaip jį gelbėti? Per sausio įvykius jis gelbėjo visą Lietuvą !!!

  Atsakyti
  • 2014/05/19 at 13:40
   Permalink

   Respublikos laikraštis ir mes gyvename laisvoje rinkoje. Daug metų jį prenumeravau ir skaičiau. Bet ir "Respublika" keičiasi bei jo žurnalistai. Deja jis man pasirodė toliau nevertas dėmesio, Aš visai kitokia spauda randu, ir pigiau ir aiškesnę, informacija gaunu internete. Garsi antraštė buvo ar kažkas panašaus. "Kur buvo dingęs A. Šimėnas 1991 sausio 13 dieną." Straipsnis ilgas, puslapis geras, permečiau pastraipas akimis, atsakymą neradau. Perskaitau ramiai susikaupęs – atsakymo nėra. Tik garsi antraštė, nuo to laiko nustojau prenumeruoti. Paskaitau jei kas mane sudomino. Skaitau nemažai pozicija, bet tikrai aplankau beveik visus žinomus opozicijos spaudą. Mano pozicija nesutampa nei su pozicija nei su opozicija. Nieko gero nei ten, nei ten. Niekas nenori kalbėti apie rinkimų sistemos keitimą. Tam neparanku nei vienos valstybinei santvarkai, todėl visi ir tyli. Visa esama ar būsima valdžia dirbs tik prieš jus. Nes jūs galvojate kad einate į demokratiškus rinkimus, kurie sukurti taip kad niekaip negalima pavadinti kad jie demokratiški. Aš, jūs esate niekas, po rinkimų – jus vadina runkelių tauta, tai kas valdžioje "Runkelių valdžia".

   Atsakyti
 • 2014/05/13 at 20:43
  Permalink

  Ačiū ,kad nenuleidžiat rankų savo veikloje.Labai gerai ,kad yra kas tą darbą tęsia.Šitos totalios propagandos ir melo lauke bent vienas kitas pradės mastyt,o gal ir kitiems pasakys.Iki galo neištraukiau šiandien tesiu peržiūrą.

  Atsakyti
 • 2014/05/13 at 14:34
  Permalink

  Be to šaunuoliai, kad tiek ištempėt laiką, jaučias labai puiki ir išbaigta medžiaga, gal tik ne visi turės laiko išklausyt. visgi trys su puse valandos 🙂

  Atsakyti
  • 2014/05/16 at 18:24
   Permalink

   rekordas?tai,ko gero ,pati ilgiausia Naktigone per visa laika )

   Atsakyti
 • 2014/05/13 at 14:31
  Permalink

  Prašymas,

  Juk nesitike vien to kad liaudis klausys naktigonių ir nieko nedarys, tai savotiška švietėjiška veikla, bet mano manymu nepakankama, vieni šviečias savarankiškai, o kitus reiktu nukreipti, o taip pat tarp bendraminčių pasidalint informacija ne tik tokiu būdu.

  Todėl siūlau, jei leidžia galimybės, po kiekvienu įrašu pateikti Šaltinius: nuorodas, knygas, filmus(nebūtinai visus, bent pagrindinius) kuriais riamiantis tos Naktigonės laidos ir buvo sukurtos, tokių būdu klausytojai galės patys šviestis, skaityt ir lavint savo smegenis, jei aišku netingės, didžioji dalis tingės aišku, bet manau atsiras tokių kurie domėsis plačiau.

  Atsakyti
 • 2014/05/13 at 00:56
  Permalink

  Nekomentavote Ukrainos ivykiu … 🙁

  Atsakyti
 • 2014/05/13 at 00:41
  Permalink

  Rolandai, kiek yra tiesos dėl informacijos jog Stalinas pralošė didįjį žaidimą jau vien dėl to, kad Hitleris užpuolė pirmas ir sunaikino puolamąją TSRS kariuomenės techniką pritaikytą vakarų Europos keliams, tačiau netinkamą TSRS bekelėse. Čia iš Rusijos propagandos frontų, atseit išslaptinti archyviniai duomenys.

  Atsakyti
 • 2014/05/13 at 00:18
  Permalink

  įdomu tai, kad ir mano dukra ką tik papasakojo, kad jos auklėtoja, katalikiškos mokyklos mokytoja, šiandien visą dalyko pamoką paskyrė kalbai apie toleranciją, teisindama tą eurovizijos laimėtoją. Nors visi klasės mokiniai kritikavo ir smerkė.

  Atsakyti
 • 2014/05/13 at 00:00
  Permalink

  Apie žmogaus patiklumo ribas – 2011 09 12 Žinių radijo laida


  Atsakyti
 • 2014/05/12 at 23:48
  Permalink

  visiškai sutinku teko parašyti keletą komentarų DELFYJE Ukrainos, Rusijos ir ES tema neatitinkančių oficialiai Lietuvos pozicijai, kaip buvau užblokuotas. Beje 2014 04 30 Delfyje 2 val. išbuvęs straipsnis apie tai kaip mes 10 metų mylim ES, dėl daug neigiamų komentarų buvo panaikintas. Tokia pas mus žodžio laisvė.

  Atsakyti
  • 2014/05/13 at 02:18
   Permalink

   su delfynu aplamai tragedija :)) – tenka per parą keisti po kelis IP adresus, nes po kelių komentarų užblokuoja,

   – paskutiniu metu tai jie kažkokie kaip į uodegą įkąsti 🙂 – apie komentarų šalinimą jau ir nekalbu …

   kaip supratote, kalbu apie komentarus, neatitinkančius beretinės ir nomenklatūrinio valdžiagyvių elito linijos …

   Atsakyti
   • 2014/05/13 at 20:58
    Permalink

    Man irgi tas pats ,blokuoja ir mano kai kuriuos komentarus.Ypatingai jei rašau po straipsniais apie Baltarusiją.Mano pozicija visai kitokia negu nustatyta oficialiai. Nors jeigu delfį skaitom tai mano nuomone ten didesnė pusė net ne propaganda, bet tikra dezinformacija.

    Atsakyti
 • 2014/05/12 at 23:30
  Permalink

  butinai reikia diskusijos apie Rusija. Nereikia bijoti kad kazkam tai nepatiks. Manau kad daugumai ir taip gyvena "su roziniais akiniais".

  Atsakyti
 • 2014/05/12 at 22:43
  Permalink

  Kodėl ūkininkams parduodamas dyzelinas pigiau , negu kitiems vartotojams? Pila chemija be saiko, ant žemės ir augina chemizuotą nuodingą maistą irdar jiems kura pigiau leidžiame pirkti… Kas per nuodytoju skatinimas?

  Atsakyti
  • 2014/05/13 at 01:48
   Permalink

   e visi gi ukininkai tokie pabaisos, pagrinde stambieji, jie ir su brangiu dyzeliu isiverstu, o vat smulkiem jau sunkiau jie zalias dyzelis reikalingas kaip oras,

   Atsakyti
 • 2014/05/12 at 22:31
  Permalink

  Labas vakaras

  Ką manote dėl PSD mokesčio? Gyvenu kaime iš savo ūkelio. Ir pernai vieną kartą įsigijau verslo liudijimą prekybai. Tai šiemet reikėjo deklaruot ir pasakė, kad esu skolingas už visus metus apie 1000 lt PSD imokų. Jokių paslaugų man jie nesuteikė, kodėl turiu mokėt?

  Atsakyti
  • 2014/05/14 at 01:48
   Permalink

   kiek girdėjau, tai ir bedarbiai turi mokėti, tai išeitų taip: jei neturi pinigu – eik vogti, plėšti ar pan., kad susimokėtum už ''orą''?

   Atsakyti
 • 2014/05/12 at 22:27
  Permalink

  Sveiki, naktigones štabe, gal galėtumėte duot smulkesnės informacijos apie susirinkima gegužės 23 d. ir kokia Jūsų Rolandai nuomonė apie augalą kanapė (ir medicinine ir pluoštine).

  Atsakyti
 • 2014/05/12 at 22:20
  Permalink

  Norėčiau paklausti dėl Europarlamento rinkimų. Man asmeniškai palei pozicijas artiomiausi yra tautininkai, bet kad ten tokie žmonės, kaip Panka, pasitikėjimo nekelia. Tai štai klausimas, rizikuot ir balsuot už tuos veikėjus ar boikotuot ir tuos rinkimus, nes jie vistiek net ir patekę apart didelio atlyginimo nieko negalės pakeist. Kažkaip nesimato žmogaus ten, kuris galėtų išstot kaip koks britas ir garsiai kalbėt…

  Atsakyti
 • 2014/05/12 at 21:46
  Permalink

  Labas vakaras. Vakar balsavimo biuletenyje tarp pretendentų neradau Rolando Paulausko, teko įrašyti pačiam ranka 🙂 . Ačiū Jums už šviesų protą ir linkiu nenuleisti rankų, nes kaip sako rusų desantininkai " Никто кроме нас ! " Mes dar pašoksim ant ES griuvėsių.

  Atsakyti
 • 2014/05/12 at 21:18
  Permalink

  sveiki,smalsu man sužinoti-nejaugi iš tikro pasaulio didžiosioms valstybėms buvo staigmena Rusijos veiksmai Krymo atžvilgiu..? juk nebuvo taip kad Putinas atsibudo vieną rytą skaudančia galva ir sumąstė kad to priežastis Krymas Ukrainos sudėtyje..reikia atimti ir viskas bus gerai…..juk veikia didžiųjų valstybių slaptosios tarnybos,kurios tikrai turėjo planus ir pagalvojimus apie Krymą "užuosti" ir atraportuoti…kad niekas nieko nežinojo man nesitiki,o tada aš jau galvoju kad palaiminimas iš didžiųjų gautas…ir mes esame tik spektaklio žiūrovai,arba gal tarkime ir ateityje galimi "dalyviai"-nelygu koks pyrago gabalas…..ir tada kaip visada gaunasi-kas stipresnis tas teisesnis ogi ir kur istorijoje matėme kad nugalėtojus kas nors teistų-nugalėjai ir tu jau automatiškai teisus…..tada visa tarptautinė ir visa kita teisė galėtų būti du punktai:pirmas-stipresnis visada teisus,o antras-jei yra kitaip žiūrėkite pirmą punktą :)…mes didieji kaip norėsim taip ir žaisim…

  Atsakyti
 • 2014/05/12 at 20:59
  Permalink

  Kaip manot, kas yra projekto ,,Europos sąjunga,, stūmėjai? Baroso, Vanrumpėjus ir kt. yra samdyti direktoriai bet kas yra akcininkai? Atrodo lyg JAV remtų šį projektą tik kam JAV konkurentas, nebent suformuoti kažkokį geopolitinį centriuką kurį būtų galima užmesti ant Rusijos ar Afrikos prieš Kiniją. Ir iš viso ar neatrodo tas ES projektas kaip fikcija (projektuotojams aišku kad jis neveiks) skirtas tik sunaikinti Europos tautas t.y. "suarti žemę" kažkokiems sekantiems projektams?

  Atsakyti
  • 2014/05/12 at 17:38
   Permalink

   Žiūrėti galite šiame puslapyje arba tiesiog iš youtube puslapio:

   Atsakyti
 • 2014/05/12 at 12:27
  Permalink

  Kokia jūsų nuomonė apie Argentiną, kaip ši šalis atrodo šiandien, okia ten geopolitinė situacija.

  Atsakyti
 • 2014/05/12 at 12:17
  Permalink

  Esu moksleivis neperseniausiai turėjome kalbą su anglų mokytoja apie pyderastų eitynes visi parodėm neigiamą požiūrį į tai ,o ji pasakė ,kad tai nieko blogo ir ,kad mes turėtumėm būti tolerantiškesni ,nes taip yra visame pasaulyje apie europos sajungą taip pat visur kišamos mintys ,kad tai yra labai gerai. Sienos nukabinėtos ES plakatais , EURO plakatais ir dabar nėra dėl ko stebėtis kodėl visi palaiko ES idėjas.

  Atsakyti
 • 2014/05/12 at 11:27
  Permalink

  Norėčiau užduoti klausimą, ir tikiuosi, kazimierai, kad jis pasieks adresatą. Tai štai: po visos Europos televizijos dainų konkurso, prezidento rinkimų, aiškiai matau, kad tos idėjos, kurias mes su jumis skleidžiame, niekam (na, daugumai) nereikalingos. Tai kam tada visa tai? Gal palikime viską taip, kaip yra? Gal Lietuva nusipelnė tokių žmonių ir tokio likimo? Tiesiog pabaiga ir viskas?

  Atsakyti
 • 2014/05/12 at 10:54
  Permalink

  Sveiki , Rolandai ar verta siuo metu pirkti auksa turint atliekamu pinigu ir prognozuojant ,kad prasidejus pasauliniam karui rusai okupuos musu valstybe ir musu valiuta taps nebenaudojama ? Ziurint i istorija ,kaip zmones ruosdavosi laukiant karo ar keisdavo valiuta ar tesiog nieko nedarydavo su pinigais?

  Atsakyti
 • 2014/05/12 at 03:30
  Permalink

  Ką galvojat apie K.Pakšto "Atsarginės Lietuvos" idėją? Jis prognozavo, kad tarp dviejų didelių valstybių, t. y. tarp Vokietijos ir Rusijos įsiterpusi ir todėl nebeturinti kur plėstis Lietuva ateityje gali būti šių šalių okupuota ir visais atžvilgiais asimiliuota, o stichiškai ir nekryptingai emigruojantys Lietuviai (po I pasaulinio karo dauguma Lietuvių uždarbiauti ar visam laikui įsikurti vyko į Amerikos šalis) ilgainiui lingvistiškai bei kultūriškai asimiliuosis su juos priimančių šalių Tautomis. Jo požiūriu, emigraciją iš Lietuvos reikėtų planuoti bei reguliuoti, palaipsniui sukuriant tokią Lietuvių išeivių koloniją, kurioje Lietuviai sudarytų vad. kritinį gyventojų kiekį, − neva tik susiformavus tokiam naujam unikaliam pasaulinės lietuvybės židiniui, Lietuviams nebegrėstų išnykimas.

  Todėl K. Pakštas siūlė skubiai kurti naują, „atsarginę“ Lietuvą, − taip išsprendžiant ir lietuviškosios diasporos nutautėjimo problemą. Šiam tikslui esą reikėtų išpirkti Žemes kurioje nors rečiau gyvenamoje Afrikos ar Amerikos dalyje. Į tas išpirktas žemes, kuriose, anot K. Pakšto, lietuvių tauta galėtų plėstis ir klestėti, turėtų būti nukreiptas pagrindinis emigracijos iš Lietuvos srautas.

  Ar nemanote, kad šiuo metu būtų aktualu prikelti šią idėją bent jau svarstymui?

  Jei taip kokia vieta tam būtų tinkama? Galimi variantai: 1. Pietų Amerika (Brazilija, Urugvajus, Paragvajus, Argentina). 2. Pietų Sibiras, Altajus, Užbaikalė; 3. Australija; 4. Kanada; 5. Pietų Afrika

  Atsakyti
 • 2014/05/10 at 19:14
  Permalink

  Sveiki.Praeitos laidos komentare rašiau klausimą apie tai, kaip vertinate Huntingtono civilizacijų teoriją ir ar ukrainos konflikto negalima vertinti kaip jų (civilizacijų) susidūrimo išraišką. Kaip šiame kontekste atrodo Lietuva? Dėkui už atsakymą.

  Atsakyti

Leave a Reply

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.