Lietuva dabartinėje geopolitinėje situacijoje

Mūsų laukia keturi galimi pasaulio geopolitinių įvykių eigos variantai.

Pirmas – D.Trampas pašalinamas iš prezidento posto per apkaltą, jo planų įgyvendinimas sustabdomas, o problemų sprendimas nukeliamas į ateitį, nes jos niekur nedings.

Antras – pernelyg drastiškai klibinant amerikiečių visuomenės egregoro pamatus, galima nesuvaldyti situacijos ir tą visuomenę sugriauti. Trampas rizikuoja tapti Amerikos Gorbačiovu ir Amerikos kaip pasaulinio žaidėjo neliks.

Trečias – Amerika išlieka žaidime, Rusija priima Amerikos pasiūlymą draugauti ir nusisuka nuo Kinijos, kažką gaudama už tai mainais. Tai gali būti ir Ukraina, ir Lenkija, ir Lietuva…

Ketvirtas – Rusija lieka su Kinija ir Iranu. Tuomet ima veikti Džordžo Frydmano minimas sanitarinio kordono planas, neleisiantis susitarti Rusijai ir Europai, ir mes, esantys tame sanitariniame kordone, pamatysim vis daugiau karinės technikos ir konfliktų.

Diskusijoje dalyvavo Rolandas Paulauskas, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras, Lietuvos liaudies partijos pirmininkas, Žygimantas Povilionis, LR Seimo narys, lietuvių diplomatas, valstybės tarnautojas, Lietuvos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius JAV ir Meksikai, Povilas Gylys, Lietuvos ekonomistas, politinis bei visuomenės veikėjas, LR užsienio reikalų ministras, prof. dr. Valdas Rakutis, Karo mokslų instituto Karo istorijos centro vyriausias mokslo darbuotojas. Diskusiją vedė Gediminas Jakavonis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *